Bezstresowo o stresie i nie tylko

Dobiegły końca wykłady Sięgnij po zdrowie! organizowane przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Krakowa.

Podczas sześciu spotkań ze specjalistami uczestnicy mogli się przekonać, że – zgodnie z tym, co sugerował tytuł cyklu – zdrowie jest w zasięgu ich ręki.

Fizjoterapeuta i miłośnik zdrowego stylu życia Zbigniew Wiergowski wraz z żoną Anną podczas ostatniego wykładu w Nowej Hucie – przyrządzając smaczne i pełnowartościowe potrawy – odkrywali przed widzami tajniki zdrowej kuchni. Ten pokaz sztuki kulinarnej, w której każdy może stać się mistrzem, zakończyły oczywiście degustacja i szczegóły dotyczące przepisów.

Wcześniej, w sobotę była mowa o walce ze stresem.

– Przede wszystkim musimy zdefiniować, co jest naszym stresorem – relacjonuje treść wykładu jeden z uczestników. – Dużą rolę w walce z silnym stresem odgrywają m.in. ruch i właściwe odżywianie.

Pierwsze dwa wykłady z cyklu Sięgnij po zdrowie!, 5 i 6 marca prowadził Stanisław Kubica, chiropraktyk. Zapraszał on do ćwiczeń mających na celu przyniesienie ulgi w dolegliwościach związanych z kręgosłupem. W trakcie kolejnych czterech spotkań Zbigniew Wiergowski mówił o tym, jak utrzymać sprawność psychofizyczną do późnej starości, zachować radość mimo problemów, radzić sobie ze stresem i zdrowo się odżywiać.

Wykłady trwały 5–20 marca i odbywały się w każdą sobotę i niedzielę.

– Warto pamiętać o podstawowych zasadach zdrowia – podsumowuje Piotr Pilarczyk, kierownik filii ChSCh w Krakowie-Nowej Hucie. – Często je znamy, ale mamy problemy z ich stosowaniem.

Teraz każdy z uczestników spotkań organizowanych przez ChSCh będzie wiedział, w jaki sposób może codziennie sięgać po zdrowie.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej ChSCh: www.zdrowie.chsch.pl

Zobacz wywiad ze Zbigniewem Wiergowskim, prelegentem wykładów Sięgnij po zdrowie!: www.chsch.pl/news/654/

Złóż dar na działalność dobroczynną:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Kraków Nowa Huta
Os. Teatralne 24
31-946 Kraków Nowa Huta
konto: 40 1240 1994 1111 0010 3774 2174

Przelew on-line: www.krakow.chsch.pl/pomoz
Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518)

Autor: Filia ChSCh w Nowej Hucie