Białe Liski

Jeżeli myślisz, że białe lisy nie istnieją bardzo się mylisz! Po pierwsze białe liski to inaczej lisy polarne.  Są gatunkiem drapieżnego ssaka z rodziny psowatych, występujący na obszarach na północ od kręgu polarnego.

Lisy te można spotkać zarówno nad morzem, w dolinach, jak i wysoko na grzbietach górskich. Są to zwierzęta terytorialne. Najczęściej występuje w ubarwieniu letnim brązowo-szarym, a zimą śnieżnobiałym lub stalowoniebieskim, choć spotyka się też lisy czarne przez cały rok. Żywi się ptakami (szczególnie ich pisklętami), małymi ssakami (np. lemingami), jajami, rybami i padliną. Przez zimę do wiosny często podążają za niedźwiedziami polarnymi, podobnie jak szakale za lwami, licząc na pozostałości z ich zdobyczy. Nory lęgowe kopie w ziemi, na zboczach, pomiędzy kamieniami.

Jest jeszcze inny gatunek białych lisów to… harcerze i zuchy! Niedawno powstała drużyna Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Brzmi tajemniczo, ale to po prostu drużyna z Katowic, Bytomia, Sosnowca, Rudy Śląskiej i okolic! Drużyna składa się przede wszystkim z zuchów Adventurer, ale mamy również w swoich zastępach Discovery (zuchy młodsze) i harcerzy Pathfinder. Najmłodszy członek drużyny ma niecałe dwa lata!

Uroczystość otwarcia drużyny odbyła się na nabożeństwie okręgowym. Tylko aparatów wyciągniętych w naszą stronę nigdy nie widziałam! Łzy radości i wzruszenia z oczu rodziców również są niezapomnianym wspomnieniem. Jeżeli jesteś z okolicy dołącz do nas!

Autor: Sandra Początek   

Źródło: www.pathfinder.pl/biale-liski

Invalid Displayed Gallery