Bielsko-Biała: doroczny Piknik Zdrowia

 Jedenastego sierpnia Klub Zdrowia z Bielska-Białej wziął udział w dorocznym Pikniku Zdrowia na osiedlu Złote Łany w Bielsku-Białej.

phoca_thumb_l_68a5bPodczas imprezy plenerowej tworzyliśmy wraz z innymi organizacjami „miasteczko” zdrowia, w którym można było przebadać się oraz zaciągnąć porad lekarzy i specjalistów na temat różnych chorób.

Uczestnicy imprezy mogli przebadać się pod kontem: wydolności płuc, pomiaru tkanki tłuszczowej i BMI, pomiaru cukru i cholesterolu, pomiaru ciśnienia, zbadać stan wzroku, słuchu i stóp, wykonać badania piersi oraz dostać porady u lekarzy m.in. u kardiologa. Dla osób, które przybyły z psami były przewidziane porody i badania u weterynarza. W ciągu kilku godzin przez badania przeszło kilkaset osób. Po południu impreza nabrała charakter bardziej festynowy z licznymi występami na scenie i innymi atrakcjami. Pogoda dopisała, bo cały czas świeciło słońce i nie było bardzo ciepło. Poza badaniami rozpowszechnialiśmy kursy Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia.

Autor: Szymon Adamczyk