Chrzest dwóch osób w Tarnowie

Z wielką radością pragniemy poinformować, że w sobotę, 25 października 2014 r. w zborze tarnowskim odbył się chrzest dwóch osób.

„Tak” Panu Bogu powiedziały siostry Anna Urbaszewska ze zboru w Tarnowie i Marianna Głuch, która została członkinią zboru w Gorlicach.

W uroczystym, sobotnim nabożeństwie wzięli udział liczni goście, z Gorlic oraz innych zborów z dalszych i bliższych stron. Wspaniałą atmosferę tego czasu dało się odczuć już od samego początku nabożeństwa. W szkole sobotniej prowadzonej tego dnia przez br. Andrzeja Gorzkowicza rozważaliśmy jakże ważny temat praktyki życia chrześcijańskiego („Być i czynić”) na podstawie Listu św. Jakuba. Później, w apelu ewangelizacyjnym mowa była o tym, że choć w dzisiejszych czasach nie doskwiera nam zazwyczaj ubóstwo fizyczne, to jednak o wiele ważniejsze są dobra duchowe, którymi powinniśmy się chętnie dzielić z innymi.

W drugiej części nabożeństwa kazaniem Słowa Bożego oraz zanurzeniem ketechumenek służył pastor Zenon Korosteński. W rozważaniu Pisma Świętego (na podstawie J 7,38)  zwrócił uwagę na pięć sposobów wiary w Chrystusa – tradycyjny, naukowy, środowiskowy, „po swojemu” i tak „jak powiada Pismo”, przy czym tylko ten ostatni sposób jako jedyny stanowi drogę zbawienia.

Uroczystość uświetnili swoim śpiewem bracia Zenon Samborski i Zenon Korosteński. Warto nadmienić, że na nabożeństwie i uroczystości chrztu byli obecni z kamerą także przygotowujący reportaż przedstawiciele Telewizji Kraków.

Naszym drogim siostrom, Mariannie i Ani życzymy Bożego błogosławieństwa, prowadzenia oraz wytrwałości na nowej drodze życia.

Foto: Maciej Głuch

Autor: Andrzej Wierzchowski