Ciuchcia zdrowia w Bytomiu

Stare polskie przysłowie mówi, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Każdy wie, że kształtowanie dobrych nawyków w każdej dziedzinie życia należy rozpocząć od najmłodszych lat. Dlatego 29.09.2015 w Bytomiu wraz z przyjaciółmi z zaprzyjaźnionego miejscowego zboru oraz z pomocą wolontariuszy, mieliśmy możliwość zorganizować w ramach wystawy Expo Zdrowie ciekawy program edukacyjny dla najmłodszych – Ciuchcia Zdrowia.

Na wycieczkę po stacjach zdrowia, odkrywających przed młodymi podróżnikami sekrety długiego, zdrowego i spokojnego życia wybrało się około stu uczestników. Wśród pasażerów Ciuchci znaleźli się podopieczni Domu Dziecka nr 1 w Bytomiu, podopieczni rodzinnego Domu Dziecka oraz najmłodsi mieszkańcy okolicznych domów.
Uczestnicy programu dowiedzieli się jak zdrowo się odżywiać, jak unikać złych czynników wpływających na nasze samopoczucie, jak zdrowo korzystać ze słońca i jak ważny dla naszego rozwoju jest ruch na świeżym powietrzu. Młodzi odkrywcy niejednokrotnie zadziwiali nas swoją wiedzą na temat zasad zdrowia i okazywali wielkie zainteresowanie ciekawymi ćwiczeniami, grami i zabawami, które im proponowaliśmy.

Wytrwali podróżnicy Ciuchci Zdrowia, po odbyciu całej podróży byli nagradzani książkami oraz drobnymi upominkami. Dla podopiecznych Domu Dziecka nr 1 zostały także przygotowane specjalne upominki. Program Ciuchcia Zdrowia przyniósł wiele radości zarówno najmłodszym uczestnikom, jak i nam wolontariuszom akcji. Bo nic nie poprawia nastroju tak jak uśmiech dziecka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania. Koordynatorce i inicjatorce programu Ciuchcia Zdrowia – Joannie Pieszce, sponsorom z Niemiec i z Polski, którzy ufundowali nagrody dla dzieci oraz wolontariuszom, za ich zapał, uśmiech i otwarte serca.

“(…)Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście.” (Mt 25,40)

Źródło: katowice.maranatha.pl/ciuchcia-zdrowia-w-bytomiu