Dzień pełen wrażeń w Bielsku-Białej

– Tego rodzaju spotkania są rzadkością.

Niewielu organizuje za darmo podobne imprezy dla dzieci – mówili rodzice podczas spotkania z cyklu Noworoczny Upominek, zorganizowanego  przez bielskich wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Uroczystość miała miejsce 23 stycznia w Domu Opieki „Samarytanin”.

Zebranych – 82 dzieci wytypowanych przez MOPS oraz ich opiekunów – przywitał Zygmunt Jaksz, dyrektor ośrodka. Odwołując się do przykazania „Czcij ojca i matkę”, opowiedział o pracy domu opieki. Nawiązał również do działań prowadzonych przez ChSCh.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę.
– Zgromadzonych rozweselał zatrudniony klaun – relacjonuje Wojciech Pęgiel, kierownik filii w Bielsku-Białej. – Proponował on zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Zaś po jego występie przyszedł czas na najbardziej oczekiwany moment spotkania – rozdanie prezentów.

Paczki pochodziły od organizacji Samaritan’s Purse. Były w nich: zabawki, słodycze, artykuły szkolne i higieny osobistej oraz inne drobne prezenty. Dzieci otrzymały także książeczki Dobry pasterz, rodzice natomiast książki Obiecująca przyszłość.

Całe spotkanie, podczas którego można było skorzystać również z poczęstunku, upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Wolontariusze z Bielska-Białej cieszą się, że kolejne 82 maluchów mogło za ich sprawą wkroczyć w Nowy Rok z szerokim uśmiechem.

Czytaj więcej o projekcie Noworoczny Upominek: www.noworoczny-upominek.chsch.pl

Złóż dar na działalność dobroczynną:
Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Bielsko-Biała
ul. Kochanowskiego 2
43-300 Bielsko-Biała
konto: 13 1240 1994 1111 0010 3054 5648
Możesz skorzystać z przelewu on-line: www.bielsko-biala.chsch.pl/pomoz

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Autor: ChSCh