Frydek: młodzieżowy turniej siatkówki

Ruch to zdrowie, dlatego korzystając z gościnności czeskiej młodzieży Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, 12 stycznia 2014 drużyny z Bytomia i Skoczowa wzięły udział w młodzieżowym turnieju siatkówki we Frydku.

Jest on co roku organizowany przez Vojkovicką młodzież (zobacz http://mladez.webnode.cz/turnaj/). Na 12 zespołów (10 czeskich i dwa polskie) zajęliśmy miejsca ósme – drużyna Bytom i drugie – drużyna Skoczów, minimalnie przegrywając w finale z Sumperkiem.

Jesteśmy wdzięczni naszym przyjaciołom za zaproszenie do udziału i za ich gościnność, a w tym smaczny gulasz i jeszcze lepsze ciasta oraz pozytywną atmosferę. Miło było popatrzeć jak nasi starsi bracia (zespół „Stażików”) w wieku ok. 70 lat potrafią grać w siatkówkę, lepiej niż niejeden młody. Swoimi umiejętnościami imponowały również dziewczyny z drużyny „Babiniec”.

Bardzo pozytywnym było zaangażowanie całych rodzin w realizację tego przedsięwzięcia. Nasi braci z Czech pytali o termin kolejnych naszych rozgrywek w Jasienicy… Mam nadzieję, że za łaską Bożą uda się tę sprawę zrealizować. Dziękujemy w imieniu drużyny wszystkim za wsparcie nas modlitwą i dobrym słowem. Zdjęcia z turnieju dostępne są na picasaweb.google.com/vojkovice/MladeznickyVolejbalovyTurnaj201402 oraz na picasaweb.google.com/KADSSkoczow/TurniejSiatkowkiWCzechachStyczen2014

Autor: Robert Woźnica