Jezus – najlepszy przyjaciel

Nie tak dawno pisaliśmy o ponad 100 paczkach noworocznych, które trafiły w Żywcu do najmłodszych za pośrednictwem lokalnych wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Ponieważ akcja organizowana była w ramach międzynarodowego przedsięwzięcia Samaritan’s Purse, obejmowała również program biblijny dla chętnych dzieci wraz z rodzicami. Dzięki temu 20 milusińskich wzięło udział w „Najwspanialszej podróży”.

Program pod takim tytułem obejmował 12 spotkań. Dzieci z zaangażowaniem śledziły nowe tematy i cieszyły się z każdych kolejnych zajęć. Z zapałem wykonywały zadania, uczyły się tekstów biblijnych. Każdego dnia z niecierpliwością czekały na podróż do kolejnego biblijnego kraju. Każde spotkanie urozmaicone było poczęstunkiem w postaci m.in. słodyczy i owoców, codziennie też dzieci otrzymywały nagrody za wykonywane zadania, z których bardzo się cieszyły. W zajęciach uczestniczyli także rodzice, zaś niektóre dzieci przyprowadzały starsze rodzeństwo.

Dzięki programowi dzieci mogły poznać Pana Jezusa jako Stworzyciela, Zbawiciela, Cudownego Uzdrowiciela oraz Przyjaciela. Dowiedziały się, że Boże Słowo działa w życiu każdego, kto się mu podda. Jak opowiadają organizatorzy zajęć, jeden z uczestników, zbuntowany chłopak, który przez pierwsze dwa dni trochę przeszkadzał, podczas kolejnych dni „stopniał”. Przyznał się do winy i przeprosił dzieci, które obraził. Co więcej, przyprowadził swoją koleżankę, mówiąc, że „tu jest fajnie”. Jego tata na koniec programu dziękował organizatorom.

Prowadzone spotkania połączone były z dodatkową pomocą dla najbardziej potrzebujących rodzin – w postaci zakupu artykułów spożywczych i ubrań. Realizacja całej akcji z cyklu Samaritan’s Purse była możliwa dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – Marka, Izy, Adama, Joli. Ostatniego dnia podczas uroczystego i ciepłego zakończenia programu rozdano małym uczestnikom i uczestniczkom dyplomy, nagrody i pamiątkowe niespodzianki.

„Każdego dnia mieliśmy mnóstwo doświadczeń. Można by napisać książkę” – podsumowują wolontariusze.

Czytaj o działalności filii ChSCh w Żywcu: www.zywiec.chsch.pl

Autor: Marek Sikora/ChSCh