Konferencja Zdrowia

W dniach 22-23 kwietnia bieżącego roku odbyła się w Wiśle kolejna diecezjalna Konferencja Zdrowia. Pomimo niesprzyjającej pogody, (która była bardziej zimowa, niż wiosenna) na spotkanie przybyło liczne grono słuchaczy z terenu zarówno naszej diecezji, jak i sąsiedniej, zainteresowane głoszeniem ewangelii poprzez poselstwo zdrowia.

W tym roku gościliśmy szczególnych prelegentów, którzy przybyli na Konferencję z terenu Ukrainy. Przedstawili nam oni bardzo wartościowe i praktyczne poselstwo. Julia Szerengowska – lek. med.- spec. chorób wewnętrznych, która od dziesięciu lat pracuje w sanatoriach na terenie okręgu Czernowce. Specjalizuje się ona w leczeniu naturalnymi sposobami. Podzieliła się z nami swoją wiedzą medyczną, wspartą świadectwami ducha proroctwa na temat zasad, które powinno zawierać głoszone przez nas poselstwo zdrowia. Zilustrowała owe zasady przypadkami osób, które po zastosowaniu ich powracały do dobrego stanu zdrowia.

Drugi gość, Dmitrij Żicki – prowadzi sklep ze zdrową żywnością w mieście Berdyczew. Przedstawiał słuchaczom bardzo praktyczne i konkretne wskazówki dotyczące celu oraz zasad zakładania oraz późniejszego funkcjonowania sklepów ze zdrową żywnością.

Program Konferencji urozmaiciły także dwa panele dyskusyjne, na których wszyscy uczestnicy mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami z prowadzonej w swoim terenie misyjnej działalności prozdrowotnej. W opinii wszystkich uczestników Konferencji, był to czas niezwykle pożytecznie spędzony.

Dziękujemy prelegentom za prowadzenie zajęć, słuchaczom za udział w wykładach, a Bogu za opiekę i prowadzenie w czasie ich organizacji i przebiegu.

 Foto: Mariusz Sobkowiak