Kraków: Nietypowy cykl wykładów

W minione 4 ostatnie soboty (1, 8, 15, 22 marca) w naszym zborze był prowadzony nietypowy cykl wykładów ewangelizacyjnych.

Pastor Artur Dżaman przygotował ciekawe spotkania oparte na pierwszych 4 rozdziałach księgi Daniela. Niesamowitym jest, jak wiele życiowych i aktualnych dzisiaj prawd można znaleźć w tej starożytnej, liczącej ponad 27 wieków natchnionej księdze.

Tematami spotkań były następujące pytania: Dlaczego dobrym ludziom przytrafiają się złe rzeczy? Dlaczego warto żyć? Najważniejsze wybory w twoim życiu? Czy warto jeszcze komuś zaufać?

Na pierwszym spotkaniu została wręczona nagroda rzeczowa młodej osobie, która jako 200-setna polubiła nasz zborowy profil na Facebook-u.

Z bardzo dużym zainteresowaniem uczestnicy spotkań śledzili poprzedzający każdy wykład scenki przygotowane przez młodzież pod okiem Bogdana Mazura. Ich celem było poprzez codzienne towarzyszące nam sytuacje naprowadzenie ma główny temat wieczoru.

Nie był to jedynie krótki cykl, ale część większego wiosennego programu ewangelizacyjnego w Krakowie. Wcześniej w naszym zborze odbywał się cykl 4 filmów chrześcijańskich, gdzie po każdym z nich można było porozmawiać chwilę, a już od następnej soboty cykl 4 spotkań z pastorem Dariuszem Lazarem – „Obraz Jezusa w 4 ewangeliach”. Myślę, że duże zaangażowanie młodzieży w dotychczasowy program pomoże im śmielej i skuteczniej realizować wielkie zalecenie Jezusa.

Więcej na www.facebook.pl/krakowpl

Autor: Zenon Skorupski