Misja Młodzieży – obóz szkoleniowy

W dniach 26 grudnia 2016 – 1 stycznia 2017 odbył się obóz szkoleniowy dla młodzieży. Pierwsza jego część miała miejsce w Leksandrowej, a druga w Zakopanem. W Leksandrowej byliśmy od poniedziałku do piątku. Uczestnikami było 30 osób w wieku od 7-miu do 30-stu kilku lat. W piątek 11 osób wyjechało by rozpocząć Nowy Rok w swoich zborach, a my udaliśmy się grupą 19 osób do Zakopanego. Tam spędziliśmy czas aktywnie, służąc w zborze oraz pracując misyjnie na rzecz osób znajdujących się akurat na miejscu. Mieliśmy też bardzo dobre chwile kiedy mogliśmy cieszyć się piękną przyrodą i górami oraz swoją obecnością. Każdy mógł doświadczyć Bożego działania. I za to jesteśmy bardzo wdzięczni.

Sprawozdanie jednej z uczestniczek

„Na szkoleniu liderskim byłam pierwszy raz. Jadąc na obóz chciałam doświadczyć działania Pana Boga oraz odczuć jego obecność. Miałam też nadzieję, że ponownie zdobędę motywację do pracy dla Niego. Bóg odpowiedział na moje oczekiwania lepiej niż się spodziewałam. Na wyjściach misyjnych mogliśmy doświadczyć Jego obecności i zobaczyć jak prowadzi nas do konkretnych ludzi, ale też jak przyprowadza innych do nas, abyśmy mogli dzielić się z nimi ewangelią. Mimo wielu przeciwności zawsze ochraniał nas i prowadził Swoje dzieło tak, że wracaliśmy z wieloma dowodami Jego niesamowitej mocy i troski o dzieło ewangelii, jakie było prowadzone w ramach szkolenia. Na obozie mogłam też wypróbować się w różnych rodzajach pracy dla Boga. Miałam okazję po raz pierwszy prowadzić studium Pisma Świętego, wygłosić kazanie dla uczestników obozu oraz brać udział w różnych rodzajach misji np. śpiewanie pieśni na ulicach Bochni.
Druga część obozu odbyła się w Zakopanem. Cała nasza grupa mogła zaangażować się w prowadzenie sobotniego nabożeństwa. Każdy z nas wykorzystał talenty, które dostał od Pana Boga i tego co nauczył się na obozie aby chwalić i wielbić naszego Pana w tym szczególnym dniu. Jako, że koniec obozu zbiegał się z zakończeniem roku mieliśmy okazję podsumować miniony czas oraz przypomnieć sobie szczególne doświadczenia, które przeszliśmy w tym roku z Panem Bogiem. Nowy Rok  rozpoczęliśmy aktywnie, podziwiając wschód słońca na jednej z hal Tatrzańskich.
Pobyt na obozie był czasem spędzonym blisko Pana Boga, kiedy to mogliśmy słuchać budujących kazań oraz działać misyjnie. Okres ten zaowocował wieloma przemyśleniami i decyzjami podjętymi pod wpływem działania Ducha Świętego.
Ja osobiście zrozumiałam cel służby dla Pana Boga oraz to, że jest ona jedyną rzeczą, która naprawdę ma sens i znaczenie w tym życiu! Zyskałam wiele motywacji i chęci do służby dla naszego wspaniałego Boga!”