Nabożeństwo dziękczynne, zdjęcia, video z koncertu

W następny dzień po zakończeniu sesji administracyjnej XLIII Zjazdu Diecezji Południowej, w sobotę 28 maja w budynku Bielskiego Centrum Kultury odbyło się Nabożeństwo Dziękczynne, które zgromadziło delegatów, oraz przedstawicieli okolicznych bliższych i dalszych zborów. W hollu przestronnej sali witała przybyłych skocznym i rytmicznym wykonaniem Pieśni Syjońskich Orkiestra Dęta ze zboru w Wiśle – „Echo Adwentu” . Nabożeństwo było przede wszystkim okazją do pożegnania ustępującej Rady Diecezji Południowej i Komitetu Zarządzającego, oraz przedstawienie zgromadzonym nowo wybranej Rady Diecezji, przewodniczącego, sekretarza i skarbnika.

Poza tymi najważniejszymi rzeczami w programie brało udział wielu wykonawców: zespoły, chóry, soliści. Słowem Bożym służyli pastorzy Dariusz Lazar (Szkoła Sobotnia), Przewodniczący Rady Kościoła – pastor Paweł Lazar, sekretarz Rady Kościoła pastor Marek Rakowski, oraz Przewodniczący Diecezji – pastor Jarosław Dzięgielewski. Podczas dopołudniowej części nabożeństwa odbywały się również zajęcia specjalnie przygotowane dla dzieci. Dla tych, którzy nie znaleźli wolnego miejsca na sali głównej, na pierwszym piętrze na holu została przygotowana sala, gdzie na dużym okranie mogli śledzić to, co się działo na scenie. Widoczna również była działalność harcerzy Pathfinders, zarówno podczas kolekty darów, jak i na specjalnie przez nich przygotowanym w holu stoisku. Podczas przerwy kto chciał, mógł otrzymać inspirującą książkę „Ożyw nas ponownie” autorstwa M. Finley-a.

Poświęcono również czas sprawozdaniom z misji. Koordynator kolportażu – Marek Kroczyk przedstawił krótkie sprawozdanie z działalności Polskiego Stowarzyszenia „Zdrowa Rodzina” na śląsku. W części popołudniowej ochrzczone niedawno osoby dzieliły się swoimi doświadczeniami w drodze do Boga. Ostatnim blokiem programu był koncert prowadzony przez Renatę Smyk. Mogliśmy wysłuchać wariacji na fortepian Pieśni Syjońskich w wykonaniu Daniela Cichego, chór z Cieszyna, Lucynę Kapralską-Pitra, zespół z Pszczyny, zespół Genezaret i młodzieży z Jaworza, zespół FILEO,  oraz Chór Ziemi Cieszyńskiej. Całość tego trwającej do godziny 17:00 nabożeństwa podsumował krótkim kazaniem, nowo powołany sekretarz Diecezji Południowej – pastor Piotr Stachurski.

Autor: Zenon Skorupski