Niedzielne wieczory pod znakiem zdrowia

W zborze w Sosnowcu przez ostatnie dwa lata raz w tygodniu miały miejsce wykłady teologiczne.

Członkowie zboru postanowili dla odmiany zorganizować spotkania na temat zdrowego stylu życia. Odbywały się od 16 października do 18 grudnia 2011 r., w niedziele, o godz. 17:00. Prowadziła je członkini sosnowieckiego zboru – Beata Głowacka, która od wielu lat interesuje się zdrowym odżywianiem. Wśród słuchaczy było około 20 osób spoza Kościoła.

Każdy wykład był podzielony na dwie części. W pierwszej Beata Głowacka mówiła jak należy się odżywiać, żeby uniknąć różnych schorzeń – np. miażdżycy, nadciśnienia, osteoporozy, nadwagi, choroby wieńcowej, choroby nowotworowej. W drugiej częstowała wszystkich przygotowanymi przez siebie potrawami i opowiadała jak powstały te dania. Dzięki temu można było przekonać się, że zdrowa kuchnia to nie jakiś zbiór nieapetycznych korzonków i ziółek tylko pyszne jedzenie. Jedno ze spotkań w całości było poświęcone domowemu wypiekowi chleba.

Do wygłoszenia przedostatniego wykładu Beata zaprosiła Mirosława Hartwicha z Poznania. Jest on przedstawicielem firmy Greenland, która wytwarza produkty zawierające tzw. Efektywne Mikroorganizmy (EM). Za pomocą ciekawych przykładów i przezroczy pokazał jak ogromny wpływ mają EM na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin.

Ostatni wykład poświęcony był stresowi. Poprowadził go pastor Jacek Matter z Katowic, który z wykształcenia jest dr n. med. i przez wiele lat pracował jako lekarz.

Na koniec słuchacze otrzymali stworzoną przez Beatę Głowacką broszurę z przepisami kulinarnymi oraz Nowe Testamenty dostarczone przez Stowarzyszenie Gedeonitów i Atlasy Biblijne przysłane przez Towarzystwo Biblijne.