Ogółnopolski Zjazd Młodzieżowy w Wiśle – "Na początku drogi"

Witajcie! Być może czasem zastanawiacie się co słychać u młodzieży w kościele?

Otóż, śpieszę Wam donieść, że kalendarz planowanych wydarzeń diecezjalnych i ogólnopolskich pęka w szwach i właśnie do historii przeszedł kolejny młodzieżowy zlot.

W dniach 29.04-3.05 odbył się drugi zjazd młodzieży w ramach Całorocznego Forum Młodzieży.

W pięknych okolicznościach przyrody i przy sprzyjającej pogodzie około 50 młodych osób spędziło wspólnie cztery inspirujące dni.
Zjazd rozpoczęliśmy wspólnym powitaniem Sabatu i smaczną kolacją przygotowaną przez grupę zaprawionych w kulinarnym boju kucharzy z katowickiego zboru.

Głównym mówcą, który przez cały zjazd służył Bożym Słowem i inspirował nas do rozwijania osobistej duchowości, był pastor Micah Campbell z Wielkiej Brytanii.

O oprawę muzyczną zjazdu zadbał zespół, któremu przewodził Szymon Smyk. Każdego dnia skupialiśmy się na innej formie aktywności. Sobota była tradycyjnie dniem wielkiej duchowej uczty, a to wszystko za sprawą poruszających kazań, budujących doświadczeń, inspirujących apeli i rozwijających dyskusji podczas szkoły sobotniej i warsztatów.

W niedzielę wyruszyliśmy na wiślański rynek, by podzielić się z mieszkańcami i turystami tym, co najlepsze – Bożą receptą na szczęśliwe życie. Dzięki sprawnej koordynacji młodzieży z Opola, której przewodniczył Michał Staliś, mogliśmy pokazać wielką różnorodność form misyjnych. Część młodych misjonarzy przeprowadzała ankiety, część rozdawała herbatę lub jabłka w zamian za papierosa, inni zaś próbowali zainteresować przechodniów zagadnieniami biblijnymi związanymi z proroctwami Księgi Daniela oraz z darem Bożych przykazań.

Wieczorem wszyscy uczestnicy wzajemnie się budowali doświadczeniami z przeprowadzonej akcji.

W poniedziałek najwytrwalsi uczestnicy zjazdu wybrali się na górską wycieczkę do kościoła leśnego w rejonie Poniwca. Zmęczeni, ale szczęśliwi, cali i zdrowi powrócili by z apetytem spałaszować obiad a później wspólnie pochylić się nad Bożym Słowem podczas warsztatów na temat priorytetów w życiu chrześcijanina.

Od sobotniego wieczora zaś, każdy wieczór zarezerwowany był dla integracji w formie gier planszowych, która szczególnie przypadła do gustu większości uczestników.

Kiedy we wtorkowy poranek, po obfitym śniadaniu przyszło nam się żegnać, w niejednym oku zalśniła łezka wzruszenia. Na szczęście smutek ten nie musi trwać długo, bo już bardzo niedługo kolejny zjazd młodzieżowy w ramach CFM – Misyjny zjazd młodzieżowy w Opolu! Kiedy? 24-26 czerwca! Jeśli przegapiłeś zjazd w Wiśle, koniecznie wpadnij do Opola!

Do zobaczenia w Opolu!
Pozdrawiam!
Sandra Olech

P.S. Każdy chyba wie, że zjazd nie robi się sam, dlatego chciałabym na koniec podziękować Panu Bogu, który powołał wiele wspaniałych osób, którym dał szczególne talenty, które umożliwiły im pomoc w zorganizowaniu tego zjazdu. A tym osobom dziękuję, że tego powołania nie odrzuciły 😉

Foto: Lidia Prokopiuk

 

Invalid Displayed Gallery