Radosna sobota w zborze Nowosądeckim

Sobota 2 sierpnia 2014 była dla zboru w Nowym Sączu  szczególnym dniem. Okazją do tego był chrzest brata Ryszarda z Limanowej.

To szczególne nabożeństwo odbyło się w Kamionce Wielkiej, w ogrodzie domu starszego zboru, u braterstwa  Zofii i Bronisława Działowskich, w cieniu drzewa orzechowego.

Oprócz członków lokalnego zboru gościliśmy braci i siostry z innych zborów: Gorlic, Krakowa, Nowej Huty, Warszawy, Częstochowy i Łomnicy, ogółem ponad 30 osób.

Studium Słowa Bożego w Szkole Sobotniej poprowadził Stanisław Rabczak opiekujący się zborem nowosądeckim oraz pastor Krzysztof Romanowski  z Warszawy.

Kazanie i uroczystość chrztu świętego poprowadził  pastor Zenon Korosteński. Popołudniowe rozważania Słowa Bożego  prowadził również pastor Zenon Korosteński. „Kto wierzy we mnie, jak powiada pismo, z wnętrza jego  popłyną rzeki wody żywej”. Co znaczą te słowa? Czy wystarczy wierzyć w Pana Jezusa, aby z wnętrza człowieka popłynęły „rzeki wody żywej”? Miliardy ludzi na świecie wierzą w Pana Jezusa, lecz z ich wnętrza nie płyną te rzeki. Mówca wskazał, że można wierzyć w Pana Jezusa na pięć sposobów: tradycyjny, naukowy, środowiskowy, po swojemu, oraz tak, jak powiada Pismo. Tylko wtedy, gdy człowiek wierzy tak jak mówi Pismo, „…z wnętrza jego  popłyną rzeki wody żywej”.

Siostry zatroszczyły się o to, by także nasze ciała nie osłabły, więc przygotowały wspaniały posiłek. Spotkanie w dobrym nastroju przeciągnęło się aż do wieczora . Wierzę, że każdy z uczestników wrócił do swojego domu wzmocniony i zachęcony do prowadzenia osobistego życia duchowego tak, jak powiada Pismo. Niech Bóg będzie uwielbiony!

Autor: Uczestniczka