RELACJA Z RODZINNEJ MAJÓWKI W PSZCZYNIE

Nasi goście z Anglii, Isaac Liburd oraz Forrest Douglass, w dniach 27.4.-6.5.2012 prowadzili intrygujące wieczorne wykłady, lekcje angielskiego, odwiedzili pensjonariuszy Zakładu Poprawczego w Łące, osadzonych w Areszcie Śledczym w Bielsku Białej oraz podopiecznych Domu Opieki Samarytanin w Bielsku-Białej.

Jak sami wspominają, szczególnym przeżyciem dla nich była obserwacja zmian, jakie zachodzą w umysłach słuchaczy: od początkowej nieufności, do nadziei i radości. Mimo ogromnego wysiłku, jaki towarzyszył ich pracy obaj goście wyrazili nadzieję, że nie jest to ostatni wspólny projekt jaki został zrealizowany i że z pobytu w Polsce zapamiętają szczególnie gościnę i otwartość Polaków oraz entuzjazm młodych uczestników. Nasi goście obiecali, że jeśli kiedyś jeszcze nas odwiedzą, to 10% wykładu powiedzą w języku polskim – trzymamy za słowo!
Wszystkie wieczorne wystąpienia gości będzie można obejrzeć w internecie na www.studioadees.pl/majowka .

Najbardziej popularnym punktem programu obok wykładów były zajęcia dla dzieci oraz zajęcia plastyczne. Gdy nadchodziła 15:30 zarówno dzieci mieszkające w pobliżu obiektu goszczącego Majówkę, jak i te przywożone przez rodziców z dalszej okolicy, pędziły na miejsce zajęć, gdzie czekały na nie liczne atrakcje: decoupage na mydle, stylizacja, malowanie na płótnie, wystawa Health Expo, pokaz straży pożarnej, wycieczka do Sali Zabaw Radocha czy też malowanie aplikacji na koszulkach, aby o 18:00 siedzieć już w pierwszym rzędzie i słuchać wykładów naszych gości, którzy jak nikt inny potrafili przykuć uwagę słuchaczy, od najmłodszych do najstarszych.

W ramach Rodzinnej Majówki odbył się koncert charytatywny na rzecz „Kulejących Aniołów” – pszczyńskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Dzięki dobrej woli zespołu All4Him oraz Dyrekcji PCKulu, osoby zebranych w Sali Pszczyńskiego Centrum Kultury mogło obejrzeć rewelacyjny musical „Zapytaj Tych Co Go Znają”, który doczekał się już wydania na DVD oraz CD, a następnie wesprzeć działalność  PSOUU.
W trakcie Majówki było więcej koncertów: wspomniany All4Him miał drugi koncert specjalny w Zakładzie Poprawczym w Łące. Gościliśmy też Pana Piotra Płuskę, solistę Teatru Muzycznego w Łodzi, którego występ zapadł nam głęboko w pamięci.
Osobiście jesteśmy wdzięczni przede wszystkim Bogu za wspaniałą pogodę, brak wypadków oraz spokojny przebieg tego unikalnego projektu.
Podziękowania należą się też organizatorom – grupie osób, które każdego dnia poświęcały swój czas i środki, aby Pszczynianie mogli skorzystać z tak ciekawej formy wypoczynku.
Dziękujemy też naszym partnerom: Burmistrzowi Miasta, który mimo kontuzji bardzo kibicował organizacji tego projektu i sam był obecny na koncercie charytatywnym; Dyrektorowi PCKulu, który nieodpłatnie udostępnił nam salę na ten koncert; Dyrekcji Zieleni Miejskiej która w dwóch seriach nieodpłatnie rozmieściła w Pszczynie nasze plakaty; Dyrektorowi MORiSu za współudział w organizacji I Pszczyńskiego Walkatonu; właścicielom Sali Zabaw Radocha, którzy zgodzili się nieodpłatnie udostępnić nam swój obiekt na zajęcia dla dzieci; właścicielowi i redakcji Gazety Pszczyńskiej oraz portalu InfoPres.pl które relacjonowały przebieg majówki oraz wszystkim osobom dobrej woli, którzy wsparli nasz projekt i nam przez ten cały czas kibicowali.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Autor: uczestnik