Rok 2015 – Rokiem Zdrowia – uruchamiamy zakładkę ZDROWIE

Jedną ze składowych misji naszego Kościoła jest  wspomaganie i popularyzacja „działań prozdrowotnych zgodnych z wizją Kościoła Ogólnoświatowego, rozwijanie medycznej pracy misyjnej w oparciu o ludzkie potrzeby i zainteresowania, promowanie zróżnicowanej służby zdrowia wskazując na Boży styl życia sprzyjający poprawie jakości życia poprzez wzmacnianie zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego i duchowego.” *

Zbliżający się rok 2015, który został ogłoszony przez Generalną Konferencję rokiem zdrowia jest dobitnym wyrazem aktualności powyższego stwierdzenia. Tym bardziej, że w dzisiejszym świecie podobno nie ma zdrowego człowieka, są tylko „niezdiagnozowani”.

Przy nienaturalnym trybie życia wymuszonym przez pracodawców opcja codziennej domowej kuchni budzi grymas tęsknoty za dawnymi spiżarniami pełnymi przetworów na zimę i pajdą ciepłego chleba z domowym masłem. Przy siedzącym stylu życia wymuszonym przez system szkolnictwa widok pociechy spędzającej pojedyncze wolne chwile w siłowni lub solarium nie napawa optymizmem. Wobec bagażu obciążeń genetycznych już nikt się nie łudzi, że jedno jabłuszko dziennie zabezpieczy nas przed traumą konieczności radzenia sobie z chorobami przewlekłymi i pozwoli oglądać lekarzy tylko z okazji badań okresowych. Natomiast poszukiwanie zdrowej żywności w zdegradowanym środowisku zakrawa na szaleństwo.

Mimo tak niesprzyjających okoliczności każdy ma nadzieję, że znajdzie dla siebie ratunek. Nic dziwnego. Wszak sam Bóg wciąż na nowo budzi w sercach ludzkich pragnienie zdrowego, czystego i pięknego życia, niezależnie od ich wyznania czy przekonań.

Znając Boże, wciąż aktualne i bezpłatne porady oraz praktykując je na co dzień, możemy doświadczyć działania Bożych praw wpisanych w ludzkie ciała w akcie stworzenia w wymiarze znacznie szerszym niż dotąd i stać się żywymi pomnikami Bożej mocy i dobroci.

Nie chcemy być jednak samotni w takim wspaniałym doświadczeniu. Pragniemy umożliwić każdemu czytelnikowi witryny Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego zapoznanie się z tymi możliwościami w czasie spotkań organizowanych przez nasze lokalne społeczności i kluby zdrowia. Omawiane będą zasady stylu życia przedstawionego na kartach Pisma Świętego i niezmiennie propagowanego przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego od pierwszych lat jego istnienia. Informacje o szczegółach spotkań znajdą Państwo w dziale AKTUALNOŚCI.

Dział REFLEKSJE będzie miejscem, gdzie przyjrzymy się niektórym aspektom Bożej miłości i dobroci objawionym w konkretnych, ciekawych sytuacjach przedstawionych w Piśmie Świętym. Także w świetle nowoczesnych odkryć medycyny, dietetyki czy psychologii.

Te odkrycia coraz częściej przekonują o konieczności wprowadzania w szerszym zakresie potraw ściśle roślinnych w celu zminimalizowania występowania chorób układu krążenia (pierwszy zabójca w świecie), nowotworowych (zabójca nr 2), cukrzycy II typu, chorób zwyrodnieniowych i wielu innych. Coraz częściej również podkreśla się konieczność rezygnacji z produktów przetworzonych (oleje, oczyszczane mąki, cukier). Przy takich obostrzeniach przygotowanie jedzenia może stać się problemem. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie w dziale PRZEPISY znajdą się propozycję dań czysto roślinnych bez produktów przetworzonych przemysłowo i mamy nadzieję, że będą inspiracją w tworzeniu nowej zdrowej rodzinnej kuchni w Państwa domu.

Życzymy Państwu odkrywania nowych smaków, zapachów i atrakcji zdrowego stylu życia a także dobrego zdrowia wśród bliskich pod opieką Niebieskiego Ojca.

Kontakt: zdrowie@maranatha.pl

*http://www.adwent.pl/sekretariaty/zdrowie
http://www.adventist.org/en/vitality/health/

Autor: BG