Spotkanie dla małżeństw

Zdanie „doprowadzasz mnie do szaleństwa” może być rozumiane na dwa skrajnie odmienne sposoby: potwierdzać ekstazę, jaką dana osoba wywołuje, lub szewską pasję, do jakiej doprowadza.

W Krakowie podczas dwóch wykładów prowadzonych przez parę małżeńską można się było dowiedzieć, jak poprawić relacje rodzinne.

Alina i Marek Rakowscy to nie tylko para małżeńska. Są też wykwalifikowanymi doradcami rodzinnymi – oboje posiadają Certyfikat Departamentu Rodziny Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, wspólnie prowadzą seminaria małżeńskie w całej Polsce. Tym razem mówili ogólnie o relacjach między ludźmi, szczególnie skupiając się jednak na życiu małżeńskim.

„Doprowadzasz mnie do szaleństwa, ale w ten najlepszy sposób”, zakończył pierwsze spotkanie Marek Rakowski, wręczając swojej żonie różę. Wcześniej prowadzący pokazywali niepoprawne oraz dobre wzorce komunikowania się (za pomocą filmów i odgrywanych przez siebie scenek). Wykład zgromadził ponad 60 osób.

Następnego dnia prelegenci przedstawili charakterystykę kolejnych etapów małżeństwa, przyrównując je do czterech pór roku. Zrobili to w sposób nietypowy, zaczynając od ostatniego okresu, a to dlatego, aby skończyć na wiośnie, bo przecież właśnie Nadzieja na wiosnę to ogólny temat wszystkich prelekcji organizowanych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) i Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie.

Autor: Michał Rakowski