Sprawozdanie z działalności ChSCh w Rybniku

W ostatnich dniach 2010 roku filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej miała okazję uczestniczyć w kilku przedsięwzięciach na rzecz pracy dla ludzi.

12 grudnia braliśmy udział w „Niedzieli dla zdrowia i urody” organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku. Impreza odbyła się w centrum sportowym w Rydułtowach. Mieliśmy dwa stoiska. Przy pierwszym pastor Jacek Matter udzielał porad odnośnie rzucenia palenia. Na drugim stanowisku odbyła się degustacja zdrowej żywności z możliwością zapoznania się z przepisami. Częstowaliśmy nawet ratowników!
Dwa dni później, tj. 14 grudnia nasza filia wręczyła paczki i odzież młodzieży wybranej przez pedagog szkolną (25 osób) z gimnazjum nr 2 w Rybniku. Całe spotkanie odbywało się w bardzo przyjaznej i rodzinnej atmosferze.
Kolejne wydawanie paczek i odzieży odbywało się w naszym Domu Modlitwy w dniu 28 grudnia. O godzinie 16:00 do Rybnickiego zboru przybyło 31 dzieci wyznaczonych przez MOPS wraz z opiekunami. Zaprosiliśmy dodatkowo 22 dzieci wraz z rodzinami, które miały również okazję otrzymać paczki noworoczne i skorzystać z darmowej odzieży. Młodzież z naszego zboru przygotowała instrumentalną wersję pieśni. Ponadto pokazywane były zdjęcia z rozładunku tira z paczkami oraz filmy pokazujące działalność ChSCh i Samaritan’s Purse. Na koniec dzieci otrzymały maskotki, owoc i pyszne smakołyki przygotowane przez ciocie z naszego zboru. Wraz z paczką każde dziecko dostało książkę „Droga do Chrystusa” i broszury na temat ChSCh. Odzieży było tak wiele, że niektóre osoby przybyły jeszcze następnego dnia.
Dziękujemy Bogu za siły i ludzi, jakich stawia na naszej drodze.

Korespondent zboru,
Renata Początek-Parma

Autor: Filia ChSCh w Rybniku