Sprawozdanie z obozu misyjnego dla młodzieży w Jastrzębiu-Zdroju

W dniach 23-30 sierpnia 2016 roku, pod koniec wakacji, w mieście Jastrzębie-Zdrój odbył się obóz misyjny dla młodzieży.

Przybyły na niego młode osoby z różnych stron Polski po to, aby spędzić czas z Panem Bogiem i z gronem rówieśników przy wspólnej służbie i uwielbieniu Boga.

W tym celu wynajęto Centrum Chrześcijańskie „Ruptawa”. Ośrodek ten, choć znajduje się na terenie miasta, ulokowany jest w pięknym miejscu daleko od zgiełku. W takich warunkach uczestnikom łatwiej było o wyciszenie i poszukiwanie indywidualnego kontaktu z Bogiem. Jednak sama idea obozu opierała się na wspólnocie, dlatego zaczynaliśmy dzień wspólną gimnastyką. Później w planie było wspólne nabożeństwo podczas którego młodzi ludzie dzielili się swoimi wnioskami ze studium biblijnego w osobistym czasie z Panem. Podczas obozu dwójka z nas usługiwała rano i wieczorem kazaniami. Koncentrowały się one na najważniejszych kwestiach związanych z życiem duchowym oraz niebezpieczeństwach, które mogą popsuć naszą relację z Bogiem. Mówcy poruszali takie zagadnienia jak zbawienie z wiary, życie zgodne z wolą Boga i zagrożenia dzisiejszego świata, które pociągają młodzież. Pan bardzo pobłogosławił nas tymi poselstwami.

Wzmocnieni duchowo przez kontakt z Panem Bogiem mogliśmy w radości i mocy zanieść Ewangelię do mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. W tym celu udawaliśmy się do parków i na główne ulice miasta, aby prowadzić ankiety i rozmowy z ludźmi. Zapraszaliśmy ich do wspólnego studium słowa Bożego i rozdawaliśmy literaturę. Pan Bóg posyłał nas do różnych osób. Między innymi spotkaliśmy młodzieńca, który określił się jako agnostyk. Po dłużej rozmowie dotyczącej Boga i relacji z Nim powiedział: „Po raz pierwszy naprawdę poczułem, że to ważne, aby szukać Boga teraz w życiu. Jestem naprawdę zachęcony!”. Tego typu świadectwa cieszyły nasze serca. Niektóre osoby poprosiły o lekcje biblijne i teraz lokalny pastor ma z nimi spotkania.

Kolejną formą ewangelizacji, w jaką byliśmy zaangażowani była „Ciuchcia Zdrowia”, projekt  Joanny Pieszki z Fundacji Krzepki Maluch. Podczas festynu, na którym główną atrakcją miały być loty balonem, mieliśmy prowadzić nasz program. Okazało się, że istniały jakieś problemy techniczne z napompowaniem balonu i wszystkie dzieci przyszyły na nasze stanowisko. W trakcie programu wiele z nich wysłuchało słów na temat właściwych postaw zdrowotnych, a ich rodzice dostali różnorodną literaturę i wszyscy byli bardzo zadowoleni. Dochodziły nas takie głosy, jak : „miał być balon, a wy jesteście największą atrakcją na tym festynie!”. Organizatorzy stwierdzali: „Wszystkie dzieci idą do was!”. Kiedy już kończyliśmy po godzinie 19 dopiero balon został napompowany i odbył się pierwszy „lot”. Chwała Bogu!

Podczas obozu mieliśmy również warsztaty. Pastor Mateusz Krzesiński na życzenie uczestników prowadził szkolenia, w których uczył nas jak odpowiednio studiować Biblię. Wielu z nas było bardzo wdzięcznych, ponieważ otrzymali praktyczne wskazówki, które mogli wcielić od razu w życie. Innym warsztatem, który również wychodził naprzeciw potrzebom młodzieży były prelekcje na temat relacji małżeńskich. Prowadziła je siostra Krystyna Aleksiejuk, która jest psychologiem i terapeutą uzależnień. Miały one na celu pokazać młodym ludziom, co brać pod uwagę dokonując wyborów przyszłego życiowego partnera oraz pokazywały, jakie problemy wiążą się z niektórymi złymi wyborami.

Podczas obozu miało miejsce również nabożeństwo w kościele adwentystycznym w Jastrzębiu, które całkowicie poprowadzili nasi uczestnicy. Było bardzo dużą radością móc widzieć naszą młodzież służącą różnymi darami podczas zgromadzenia. Natomiast popołudniu udaliśmy się do pobliskich domów „po sąsiedzku” i oferowaliśmy mieszkańcom modlitwę w intencji ich spraw i problemów. Był to czas, w którym mogliśmy lepiej poznać ludzi, którzy żyją wokół naszego zboru i modlić się za nimi.
Dziękujemy Bogu za wszystkie doświadczenia, które miały miejsce podczas obozu. Nie mógłby się odbyć gdyby nie Jego opieka i przewodnictwo. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjazd i chęć pracy misyjnej na terenie naszego miasta. Dziękujemy liderom Grupy Misyjnej „Trzej Aniołowie” za poprowadzenie obozu. Dziękujemy również sponsorom: Diecezji Południowej oraz Grupie Misyjnej.

Korespondent zborowy

[Not a valid template]