Warsztaty i koncert Kena Burtona w Katowicach

W piątek, 1 maja 2015 r., Katowice gościły wybitnego adwentystycznego muzyka Kena Burtona oraz chór złożony z uczestników warsztatów które prowadził.

Występ był wielokrotnie nagradzany owacjami na stojąco, a zwłaszcza adaptacja Nokturnu Fryderyka Chopina wykonana do słów Psalmu 23.

Na scenie Wielkiej Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, przed około 1650-osobową publicznością, wystąpił znany brytyjski wokalista gospel, juror, kompozytor, trener i dyrygent Ken Burton, a wraz z nim chór złożony z około 270 uczestników prowadzonych przez niego warsztatów gospel. Bilety były już wyprzedane na ok. 2 miesiące wcześniej!

Sam występ wokalisty był na najwyższym, światowym poziomie i nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak Kena Burtona gościły inne znane sale koncertowe jak Syndney Opera House w Australii bądź Royal Albert Hall w Wielkiej Brytanii gdyby nie fakt, iż Ken Burton miał zaledwie 2 dni, aby nauczyć uczestników warsztatów 11 utworów.

W efekcie publiczność zebrana w NOSPR długo oklaskiwała wokalistę oraz chór, domagając się kolejnych bisów. Większość z nich wyrażało żal, iż taki koncert nie odbywa się w naszym regionie częściej!

Ken Burton był pod wrażeniem ciepła i pozytywnej reakcji polskiej publiczności oraz uczestników warsztatów, czemu dał wyraz na swoim oficjalnym fanpage na Facebooku, jednocześnie oddając chwałę Bogu który jest centrum muzyki gospel i źródłem nadziei jaką ta muzyka wnosi w serca słuchaczy i wykonawców.

Za około 2 tygodnie będzie dostępna wideo-relacja z warsztatów i koncertu finałowego na Facebooku, na www.facebook.com/warsztatyzkenem, a niedługo później będzie można nabyć płyty CD Kena Burtona i prowadzonych przez niego zespołów.

Autor: Tomasz Jesionek