Aktualności

Aktywna niedziela w Tarnowie

4 czerwca br. w tarnowskim zborze Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego miał miejsce kilkugodzinny program dla mieszkańców miasta i okolic. Wzięło w nim udział około 30 uczestników, w tym dzieci.

Z okazji Dnia Dziecka członkowie zboru w Tarnowie przygotowali przedstawienie dla najmłodszych zatytułowane „Mojżesz”.  Przedstawiało ono biblijną historię cudownego ocalenia małego Mojżesza, który później stał się przywódcą ludu Bożego i pod Bożym kierownictwem prowadził  Izraelitów do Ziemi Obiecanej.  Po przedstawieniu rozdano dzieciom także upominki przygotowane przez siostry Ewę i Anię w postaci pluszaków, łakoci, drobnych zabawek i gier edukacyjnych. Miał miejsce wspólny poczęstunek oraz oglądanie filmu dla dzieci „Chleb z nieba”.

W trakcie niedzielnego programu nastąpiło także wręczenie świadectw ukończenia kursu pt. „Najwspanialsza podróż” przedstawiającego postać i misję oraz działalność Jezusa i apostołów. Kurs będący częścią programu Gwiazdkowa Niespodzianka ukończyło 9 dzieci.

Tego samego dnia, o godzinie 18 w budynku Kościoła adwentystów w Tarnowie odbyło się także pierwsze spotkanie Klubu Zdrowia w Tarnowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).  Zaproszona prelegentka, Izabela Lewosińska mówiła na temat sposobów na skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów. Po wykładzie można było wykonać także proste badania profilaktyczne (pomiar ciśnienia), a także skorzystać z degustacji zdrowych potraw.
Jesteśmy wdzięczni Bogu, że pozwolił nam spędzić to miłe, aktywne popołudnie, w trakcie którego mogliśmy służyć innym. Niech Jemu będzie dziękczynienie za wszystko.

Uczestnik