Aktualności

CFM w Rzeszowie

W dniach 6-8 października w Rzeszowie odbył się zjazd młodzieży adwentystycznej. Tematem przewodnim tegorocznego zjazdu było hasło: „Drogocenni w Bogu”.

Już w piątkowy wieczór mogliśmy opowiadać swoje doświadczenia z Bogiem, by przypomnieć sobie jak bardzo jesteśmy cenni w oczach Bożych.

Na sobotnim nabożeństwie pastor Dariusz Lazar przedstawił w ciekawy sposób tą naszą drogocenną wartość od strony praktycznej. Zwrócił uwagę, czy my jako dzieci Boże postrzegamy naszego Boga jako Wartość najwyższą w naszym życiu? Jakimi priorytetami kierujemy się w tej chwili?

Podczas nabożeństwa Jakub Kędryna, jeden z głównych gości zaproszonych na zjazd, opowiedział o swoich przyjaciołach, których dobrotliwy Bóg ratował dzień po dniu od śmierci w objęciach nałogu. Takie doświadczenia w szczególny sposób zachęcają nas do „próbowania jak dobry jest nasz Pan”.

Podczas kazania Słowa Bożego, Dariusz Lazar na przykładzie kobiety znajdującej się w domu Szymona, oddał, z jaką wielką pasją my – jako grzesznicy – możemy oddawać wdzięczność Jezusowi za każdy moment naszego życia. Używając rekwizytów takich jak: obrączka, zakładka czy Biblia – pokazał, że dla jednych „Coś” może być małą wartością, a dla innych – wszystkim! Tak samo w naszych relacjach z Bogiem, dla jednych czas, jaki spędza się u stóp Jezusa może być tylko jedną małą częścią z naszego życia, bądź może oznaczać nieustanną relację, jako niezwykły czas spędzony ze swoim bezcennym Przyjacielem.

Sobotnie popołudnie upłynęło nam na uczestnictwie w dwóch programach warsztatowych. Pierwszy z nich poprowadzili Dariusz Lazar i Jakub Kędryna, a poruszał on temat Bożego przymierza z Jego ludem. Mówcy postawili przed uczestnikami twardy orzech do zgryzienia przedstawiając charakterystykę pierwszego i drugiego Przymierza opisanego w Biblii. Choć temat warsztatów był bardzo zaawansowany teologicznie, uczestnicy byli niezwykle zainspirowani jego treścią i zachęceni do prowadzenia własnego studium tego tematu. Kolejne warsztaty poprowadziła Sandra Olech. Podczas tych warsztatów mogliśmy porozmawiać o naszej wartości w społeczności zborowej. Przypomnieliśmy sobie, że Bóg powołuje do służby wszystkich chrześcijan i każdemu z nich udziela darów, by wyposażyć ich do tej służby.

Sobotni wieczór upłynął nam na wycieczce do fontanny multimedialnej, wspólnym śpiewie i integracji przy grach planszowych.

W niedzielny poranek po raz ostatni zasiedliśmy przy wspólnym posiłków i po inspirującym nabożeństwie daliśmy się w podróż powrotną do swoich domów.

Szczególne podziękowania należą się również braterstwu Dziorkom za ich pełną poświęcenia służbę w kuchni, bo dzięki ich pracy puste brzuszki nie przeszkadzały nam w dobrym odbiorze duchowego pokarmu.

Ostatni zjazd tegoroczny w ramach CFM zakończył się, ale w naszych sercach, miejmy nadzieję, że na długo Bóg będzie „zapisywał” Jego wielką miłość i pasję, jaką możemy dzielić się z innymi każdego dnia! Do zobaczenia, znów w pięknym Rzeszowie!

MD/SO