Gra terenowa harcerzy w Krakowie

W dniu 28 czerwca 2015 r. 16 harcerzy Chorągwi Południowej Związku Harcerstwa Pathfinder z drużyn w Bielsku-Białej, Balina i Krakowa mieli przyjemność zagrać w grę miejską na terenie Krakowa. Rozpiętość punktów gry sięgała od Placu Matejki do Wawelu.

Gra nie była wyścigiem, wykonywanie poleconych zadań wymagało od harcerzy wiedzy, dokładności oraz szczegółowości. Jej punkty skupiały się wokół historii królewskiego miasta Krakowa, wiedzy o nim, oraz podstawowej wiedzy potrzebnej każdemu harcerzowi (m.in. jak poprawnie spakować plecak, wyznaczyć strony świata, czy co należy zrobić jak się zgubi). Zadania, choć nie były trudne, wymagały czasem zasięgnięcia języka od mieszkańców, lub zajrzenia do Punktów Informacji Turystycznej. Gracze mieli również okazję wspiąć się na szczyt wieży ratuszowej, co było jednym z zadań gry.  Drobnym utrudnieniem była ulewa, która pomimo zabezpieczania wiadomości zamoczyła część z nich. Pomimo deszczu wszyscy harcerze, choć mokrzy dotarli do końcowego punktu gry i po podaniu hasła – „Królestwo Jezusa będzie tu na ziemi już naprawdę niedługo” otrzymali przepyszny obiad. Zadania zapisane w zeszytach były sprawdzane pod kątem precyzji w wykonaniu. Wyłonieni zwycięzcy gry otrzymali metalowy zestaw menażek i sztućców, drudzy po nich przydatne poradniki harcerskie, a najmłodsi uczestnicy dostali duże metalowe kubki.
Gra była na prawdę znakomitą zabawą, myślę że każdy będzie wyczekiwał kolejnej takiej okazji. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie, uczestnikom za udział oraz sponsorowi nagród za przydatne upominki.

Zapraszamy na kolejną grę, gdy taka będzie.

Malwina Skorupska, 4 Krakowska Drużyna Pathfinder „Smoki”

Foto: Daniel Skwarek