I Międzynarodowy Turniej Siatkówki Młodzieży Adwentystycznej

Dzięki Panu Bogu 29.05.2011r. w  Jasienicy (k.Jaworza), spotkało się 9 drużyn, ze  zborów: Bielsko-Biała, Bytom, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Jaworze, Tarnów, Skoczów/Żywiec i Wisła oraz drużyna gości ze Słowacji / Revucy-Bańskiej Bystrzycy.

Spotkanie rozpoczęliśmy krótkimi modlitwami po słowacku i polsku. Przez około sześć godzin, na trzech boiskach, grupa około pięćdziesięciu osób, młodzieży i dorosłych, mogła przeżyć pasjonujące chwile sportowej rywalizacji. W naszych zmaganiach uczestniczyli również nasi przyjaciele grający w drużynach, spoza kościoła.”Zauważa się coraz wyższy poziom rozgrywek siatkarskich, co jest spowodowane m.in. wzrostem popularności tej dyscypliny sportowej w naszym kościele oraz zapraszaniem zagranicznych drużyn, co zdecydowanie popieramy, bo nie ma to jak uczyć się od lepszych od siebie :).

W naszej grupie oraz w rozgrywkach finałowych dało się zaobserwować przyjazną atmosferę oraz pozytywne relacje pomiędzy drużynami, co bardzo cieszy, ponieważ oprócz rywalizacji sportowej, która jest oczywiście nieodłącznym elementem jakichkolwiek sportowych rozgrywek, dowodzi również dobrej zabawy, jaka miała miejsce na tym turnieju :). Tak trzymać i do zobaczenia na następnych rozgrywkach!” pisze o wrażeniach z turnieju Łukasz z Częstochowy. Natomiast Piotrek z Bielska napisał „ A więc wstępnie potwierdzam udział w wrześniowym turnieju w siatkówkę … można brać Bielsko pod uwagę :). Powiem Ci ze bardzo sie cieszę że ktoś  organizuje takie turnieje. Jestem za to bardzo wdzięczny:).”

Razem ze sobą, w dobrej chrześcijańskiej atmosferze, było po prostu FAJNIE . Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału i kibicowania, w  kolejnym turnieju, który planujemy na 4.09.2011. Zapytania i zgłoszenia prosimy przesyłać na adres : rw@geo.pl.

Autor: Robert Woźnica