Konkurs „Kraina Zdrowia 2017”

3 marca 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Małusach Wielkich odbył się konkurs promujący zasady zdrowego stylu życia oraz wiedzę z zakresu ochrony środowiska wśród dzieci w wieku 6-9 lat. Organizatorami konkursu były uczące w szkole nauczycielki p. Dagmara Pytel oraz p. Dorota Ludzińska.

Udział w konkursie zgłosiło siedem szkół (jedna z gminy Janów i sześć z gminy Mstów), które po przeprowadzeniu I etapu konkursu na terenie swoich placówek (I etap stanowił pisemny test rozesłany do szkół wraz z regulaminem turnieju) wytypowały trzyosobowe drużyny, które reprezentowały te szkoły w turnieju na terenie ZSP w Małusach Wielkich.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00 a zakończył o 12:00. Na pytania turniejowe składały się pytania teoretyczne, dotyczące zasad zdrowego stylu życia i ekologii oraz zadania sportowe. W wyniku turnieju pierwsze miejsce zajęły ex aequo cztery drużyny z: Jaskrowa, Kuchar, Mstowa i Zawady. Nad przebiegiem turnieju czuwało trzyosobowe jury. Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy turnieju wraz z opiekunami otrzymali poczęstunek. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały nagrody książkowe, zdrowe produkty spożywcze oraz sprzęt sportowy.