„Kraina zdrowia” w Cieszynie

„Mamo, tato, pobaw się ze mną” – pod takim hasłem od kilu miesięcy organizujemy w zborze cieszyńskim specjalny, comiesięczny program „W krainie zdrowia”, czyli Mini Klub Zdrowia z tematyką przystosowaną specjalnie dla dzieci. W naszych programach odkrywamy przed dziećmi (i ich rodzicami) najważniejsze zasady zdrowia i uczymy tych zasad poprzez przykłady – promujemy profilaktykę prozdrowotną i inspirujemy do dobrych nawyków.,

W naszych spotkaniach biorą udział najmłodsi zarówno z naszego zboru, jak i spoza Kościoła. Zajęcia prowadzą nasze siostry w Panu, przygotowując dla swoich pilnych uczniów specjalne prelekcje i pokazy slajdów. Każde spotkanie podzielone jest na trzy części: zabawowo – teoretyczną, plastyczną i gastronomiczną. Dzieci poprzez słuchanie, oglądanie i praktykę uczą się jak żyć zdrowym stylem życia, same przygotowując kolorowe kanapki oraz (w części plastycznej) wykonując symboliczne prace odnoszące się do tematu spotkania. Celem każdego z tych wesołych spotkań jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez zachęcanie dzieci do właściwego korzystania z wszystkich tych czynników, które gwarantują zdrowe życie.

Kolejne takie spotkanie będzie miało miejsce w poniedziałek 21 sierpnia o godzinie 17.00. Tytuł tego spotkania brzmi: „W krainie czystego powietrza”. Serdecznie zapraszamy na nie wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami.