Aktualności

Aktualności

KROSNO, RZESZÓW, SANOK, TARNOBRZEG

Takiego dnia, takiej soboty jak ta – nigdy się nie zapomina. Dzień 7 stycznia 2017 r. na bardzo długo zapadnie w serca wyznawców, oraz licznie zaproszonych gości i sympatyków Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w okręgu podkarpackim. Tego bowiem dnia w czasie sobotniego nabożeństwa odbyła się bardzo podniosła uroczystość Chrztu Świętego.

Przymierze z Jezusem Chrystusem zawarło wtedy aż siedem osób:
siostra Władysława Starańczak ze Zboru w Sanoku,  brat Lesław Flis ze Zboru w Krośnie,  braterstwo Aleksandra i Grzegorz Tutakowie z Grupy w Tarnobrzegu,
siostra Katarzyna Szymańska,  siostra Martyna Krok i brat Paweł Zdunek ze Zboru w Rzeszowie .

Świadkami tej niezwykłej i wyjątkowej uroczystości byli członkowie zainteresowanych Zborów, a także wyznawcy i reprezentanci okolicznych kościołów, jak również  rodziny katechumenów, ich przyjaciół, znajomych oraz wielu, wielu przyjaciół wiary. Wszyscy zebrani byli bardzo poruszeni i wzruszeni tą niezwykłą i doniosłą uroczystością.

Kazanie słowa Bożego wygłosił pastor Jacek Matter. Mówił w nim o konieczności znalezienia w swoim życiu Jezusa Chrystusa i o konieczności podążania Jego śladami. Po złożeniu przez całą siódemkę wyznania wiary, aktu Chrztu udzielił tenże pastor.

Następnie nowo ochrzczone osoby przyjęte zostały do grona poszczególnych zborów przez Przewodniczącego Diecezji Południowej pastora Vasyla Bostana oraz seniora Okręgu rzeszowskiego pastora Wiesława Szkopińskiego.

Oprawę muzyczną zapewniło rodzeństwo Wika i Gabryś Wolańscy ze Zboru w Krośnie, oraz Mariusz Zawierucha z grupy tarnobrzeskiej. Naszym nowym siostrom i braciom życzymy z całego serca licznych i obfitych Błogosławieństw Bożych na każdy dzień ich nowego życia.
Później odbył się wspólny obiad, na którym wszyscy wspominaliśmy swoje chrzty oraz doświadczenia z Panem Bogiem.
Radości nie było końca, trudno było się rozstać.

Uczestnik