Aktualności

Krosno – wyklady ewangelizacyjne

W Krośnie, w okresie od 11 listopada do 17 grudnia br. odbyła się seria wykładów ewangelizacyjnych, zatytułowana „Zdumiewające odkrycia – Ziemia Święta – Jordania”. Prelegentem był Senior Okręgu Podkarpackiego Pastor Wiesław Szkopiński.

W czasie 12 spotkań zorganizowanych w każdą sobotę i niedzielę, wraz z liczną grupą słuchaczy odkryliśmy oczyma wyobraźni na nową Petrę, jej niezwykłą historię i architekturę, złożyliśmy niezapowiedzianą wizytę w Ammanie, pochyliliśmy się nad ruinami Gerazy, wdrapaliśmy się na górę Nebo, zadumaliśmy się nad zabytkami Madabu, odwiedziliśmy fortecę Macherot, oraz zamoczyliśmy nogi w rzece Jabbok.

Spotkania cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Krosna. Reagowali oni bardzo żywo na poruszane w wykładach kwestie, niejednokrotnie zadając wiele pytań, czy też prowadząc ożywioną
dyskusję po zakończeniu spotkania. W czasie wykładów wręczono wiele ulotek, książek i innych materiałów ewangelizacyjnych, które z chęcią były przyjmowane przez uczestniczących.

Najwytrwalsi słuchacze dodatkowo uhonorowani zostali nagrodami książkowymi.

Wierzymy głęboko, że treści poruszane w czasie tych spotkań zapadły głęboko w serca słuchaczy, co wcześniej czy później zaowocuje u nich chęcią zbliżenia się do Boga. Wszyscy modlimy się w intencji tego, by każdy z przybyłych gości i przyjaciół powrócił z chęcią nawiązania z nami bliższego kontaktu.
Mamy nadzieję, że zasiane przez nas ziarno kiedyś wykiełkuje w sercach tych ludzi, których obdarowaliśmy ziarnem Słowa Bożego.Tymczasem niech Bóg w nich działa i otoczy ich swoją cudowną miłością.