Majówka – Zjazd Młodzieży w Wiśle

 dniach 28.04 do 3.05.2017 roku w Wiśle odbyła się trzecia już młodzieżowa majówka. Zjazd ten zgromadził około 70 młodych ludzi z całej Polski. Jak co roku, Pan Bóg pobłogosławił nam nie tylko dobrą pogodą, dzięki której mogliśmy zrealizować wszystkie punkty zjazdowego programu, ale także chętnymi do współpracy sercami Jego naśladowców.

Tym razem przewodnim hasłem spotkania było „Tajne akta dziejów”. Wykłady, nabożeństwa, warsztaty, gra terenowa i inne punkty programu poruszały kwestie tajemnic jakie kryje w sobie Słowo Boże, w tym księga Apokalipsy. Młodzi i pełni pasji w pracy dla Jezusa pastorzy: Tytus Gudzowski i Mateusz Krzesiński, każdego dnia odkrywali przed uczestnikami kolejne zagadki Słowa Bożego, wykładając szczególne prawdy zawarte w Księdze Apokalipsy oraz opowiadając historie ze swojego życia, w których było wyraźne działanie boże. Dzięki owym znakomitym mówcom i nauczycielom poznawaliśmy bożą zapowiedź najstraszniejszego i najbardziej wyczekiwanego dnia w historii wszechświata i próbowaliśmy rozwikłać zagadki spiskowych teorii dziejów na temat końca świata. Odkrywaliśmy również ukryte znaczenie dobrze znanych nam elementów popkultury – w tym muzyki i książek. Studiując pismo poznawaliśmy także, wraz z bohaterami Biblii sekrety zbawienia.

Każdy wykład i każde kazanie było pięknie ilustrowane przez pieśni w wykonaniu zespołu zjazdowego, któremu przewodziła Zuzanna Śleszyńska.
W niedzielę, korzystając z przepięknej pogody uczestnicy mieli okazję wybrać się na wędrówkę po wiślańskich górach wraz z Danielem Sydorem. Była to doskonała okazja do wyciszenia się i spędzania czasu z Bogiem wśród jego stworzenia.

W poniedziałek mogliśmy uczestniczyć w finałowym koncercie IV Warsztatów Gospel z Kenem Burtonem w Cieszynie, który możesz obejrzeć tu : KLIK –

Nietypowym, ale i bardzo ciekawym punktem programu była nocna gra terenowa „Lux lucet in tenebris”. Jej uczestnicy pod osłoną nocy przechodzili symboliczną „ścieżką światła” w poszukiwaniu swojego celu, aby na jej końcu, podobnie jak dawni reformatorzy kościoła, mogli podjąć decyzję o pozostaniu bożym światłem, które będzie prowadzić innych do Ojca. Gra ta pozwoliła nam wczuć się w atmosferę czasów reformacji i poczuć ich niesamowity klimat, a nocna pora dodała jej tylko niesamowitego realizmu, gdyż pierwsi reformatorzy działali właśnie pod osłoną nocy.

Wtorkowe i sobotnie popołudnie były przeznaczone na misję wśród mieszkańców i turystów, którzy odwiedzili w tym czasie wiślański rynek. Zainscenizowana przez naszych pastorów – Tytusa Gudzowskiego i Marka Micyka – historia pamiętnego przybicia do drzwi 95 tez reformacyjnych, którego dokonał w 1517 roku Marcin Luter wzbudzała żywe zainteresowanie przechodniów. Przypomniała ona również, że od tamtej chwili minęło już 500 lat. Pozostali wolontariusze dzielili się z przechodniami gazetkami „Życie ma sens” oraz głosili Dobrą Nowinę śpiewając pieśni religijne na chwałę Boga.

Każda wspólnie spędzona chwila wzmacniała nie tylko nasze duchowe siły, ale także cementowała wzajemne relacje. Każdego wieczora bowiem przygotowany był program integracyjny, którym opiekowali się: Szymon Smyk, Patrycja Piecha oraz Piotr Pęgiel. Program ten został zwieńczony przez wtorkowy Turniej „KingDomino”, którego główną nagrodą była właśnie ta gra planszowa! Laureatką turnieju została Agnieszka Milczarska.
O pełne brzuszki uczestników i wesołe pomruki kulinarnego zadowolenia zadbał nieustraszony BułaTeam z Katowic.
Kiedy w środowy poranek budynek Kościelny przy ul. Spacerowej w Wiśle opustoszał trudno było uwierzyć w to, że ten wyjątkowy czas poprzedzony wielomiesięcznymi przygotowaniami i modlitwami już dobiegł końca. Z niecierpliwością oczekuję kolejnego czasu spędzonego w gronie kochających Boga, pełnych pasji i energii młodych ludzi. Może na kolejnym zjeździe CFM w Opolu?

Do zobaczenia!
Sandra Piecha-Olech
Sekretarz Młodzieży w Diecezji Południowej

P.S. Dziękuję wszystkim niewymienionym z imienia, którzy przyczynili się do zorganizowania tego zjazdu. Dziękuję Panu Bogu, za opiekę i siłę, a także Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego za finansowe wsparcie przedsięwzięcia