Aktualności

Aktualności

Misyjny Zjazd Młodzieżowy w Opolu pt “W drodze”

JEŚLI BYŁEŚ NA ZJEŹDZIE W WIŚLE TO PEWNIE PAMIĘTASZ, ŻE BYŁO TO SPOTKANIE „NA POCZĄTKU DROGI”.

Tym razem mieliśmy możliwość spotkać się w Opolu na MISYJNYM ZJEŹDZIE MŁODZIEŻOWYM pod hasłem „W DRODZE”. Zjazd odbywał się w dniach 24-26 czerwca 2016r.

Przez cały zjazd towarzyszyła nam myśl przewodnia zapisana w Księdze Izajasza 52:7 „Jak miłe są na górach nogi tego, który zwiastuje radosną wieść, który ogłasza pokój, który zwiastuje dobro, który ogłasza zbawienie, który mówi do Syjonu: Twój Bóg jest królem.”

Po przyjeździe uczestników mieliśmy fantastyczny wspólny czas. Wszyscy wyszliśmy na spacer, aby dojść do pięknego deptaka nad Odrą, gdzie chcieliśmy zaprosić Pana Boga i wspólnie modlitwą i śpiewem przywitać Szabat. Atmosfera była cudowna, a dźwięk naszego śpiewu roznosił się daleko. Pieśni syjońskie dotarły do uszu pewnego młodzieńca, który przystanął nieopodal ze swoim rowerem – pewnie nie spodziewał się, że w tym miejscu zobaczy śpiewającą w kółeczku młodzież, oddającą Bogu Chwałę. Zainteresowany podszedł do nas nieśmiało. Mieliśmy się właśnie modlić w dwójkach. Ksenia zauważyła przyglądającego się nam chłopaka i zaproponowała mu, aby się z nią pomodlił. Zgodził się z uśmiechem ? Tak się właśnie zaczęło – nawet wyjście na spacer, żeby śpiewać i modlić się może umożliwić Bogu działanie na serca ludzi wokół nas. Ksenia po rozmowie z nieznajomym zaproponowała mu, aby przyszedł do nas w Sobotę na Misje ewangelizacyjną, a chłopak, nie rozumiejąc jeszcze czym dokładnie jest misja, zgodził się…

Poselstwo jakie Bóg przygotował nam na ten czas trafiało do naszych serc i Duch Święty pobudzał nas nie tylko do decyzji ale i do działania. Mówcami tegorocznego zjazdu w Opolu byli: Mariusz Merkis (Pastor w Jaworznie) i Andres Torres Mendez (student teologii na WSTH, posiadający doświadczenie pastorskie w Gwatemali). Kazania jakie mówili pod przewodnictwem Boga opowiadały o czasach w jakich przyszło nam żyć – czasach końca, tuż przed powtórnym przyjściem Jezusa. Czasu zostało nam bardzo niewiele na tej ziemi, dlatego poselstwo mówiło o przygotowaniu osobistym do tego niezwykłego wydarzenia, które, jak wiemy, obfituje w próby wiary, a nawet uciski skierowane przeciwko resztce wiernej Bożym przykazaniom. To do czego nawoływały kazania, to przede wszystkim głoszenie trójanielskiego poselstwa światu, który umiera bez zbawiennej mocy naszego Pana Jezusa Chrystusa. Misja ewangelizacyjna i praca w Dziele Bożym ma działanie obustronne – nie tylko ratujemy, „tych, którzy są jeszcze w ciemności”, ale również, poprzez pracę dla Boga, może On szlifować nasze charaktery i zmieniać je na Swój obraz, przez co stajemy się gotowi na próby, mające nadejść już wkrótce.

Oprócz „suchej teorii” mogliśmy w praktyczny sposób zadziałać na terenie Opola. W Sobotę po Nabożeństwie odbyła się Ewangelizacja. Było różnorodnie i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Misja w tym roku składała się z:
– Misji Modlitwy – królowej ewangelizacji (misja stacjonarna, oraz grupa spacerowa)
– Misji „Jabłko za papierosa” oraz „Jabłko dla zdrowia”,
– Misji poprzez literaturę,
– Misji „Posąg z Księgi Daniela”,
– Misji z banerem: „Nie będziesz czynił sobie podobizny rzeźbionej…”,
– Ankiety „Dekalog”,
– Ankiety o Zdrowiu,
– „Sofy Sobotniej”.
–  Misji Śpiew,
– Misji pt.: „Student teologii odpowie na trudne pytania biblijne” – nowy rodzaj ewangelizacji, polegający na tym, że studenci teologii stoją w widocznym miejscu, w centralnej części miasta trzymając duży napis: „Student teologii odpowie na trudne pytania biblijne”
Mimo niesamowitego upału i odbywającego się w trakcie ewangelizacji meczu Polska-Szwajcaria, nie zabrakło nam dobrego humoru i z gorliwością godną Bożych Komandosów modliliśmy się i szukaliśmy po mieście ludzi Pan dał nam wiele się nauczyć z tego czasu i odpowiadał na nasze modlitwy, dlatego mimo przeciwności udało się dotrzeć z Ewangelią do zainteresowanych osób, a nawet nas osobiście zaczepiła para, która wręcz zażądała, abyśmy dali im każdy rodzaj literatury, jaki znajdował się w naszym koszyczku obok jabłek.  Zjazd obfitował w doświadczenia, zarówno osobiste jak i te, których mogliśmy posłuchać od innych. Co jest niesamowitego w tym zjeździe, to to, że razem z nami na misję ewangelizacyjną poszedł zainteresowany chłopak, którego, jak już wcześniej wspomniałam, spotkaliśmy na wspólnym rozpoczęciu Szabatu nad Odrą. Powiedział nawet swoje doświadczenia oraz przyznał, że decyzja jaką podjął, podchodząc do naszej śpiewającej grupki i  udział w tej Misji to była najlepsza decyzja, jaką podjął w życiu ? AMEN!

W trakcie zjazdu odbyły się również warsztaty. W tym roku mieliśmy dwa tematy: „Jaki jest Boży sekret szczęśliwego związku?” oraz „Realna Nierzeczywistość” podczas których mieliśmy możliwość na nowo spojrzeć na te bardzo ważne zagadnienia.
Pierwszy warsztat pt.: „Jaki jest Boży sekret szczęśliwego związku?” poprowadziła Sandra Olech (Sekretariat Młodzieży Diecezji Południowej) – skupiła się ona na tematach tabu, dotyczących relacji damsko-męskich. Cały warsztat wyłożony został starannie, a spojrzenie na problem przez pryzmat Biblii pozwoliło na skierowanie do młodzieży wielu cennych rad w tym zakresie

Drugi warsztat pt.: „Realna Nierzeczywistość” poprowadziła Marysia Jaworska-Trzop (Misja Młodzieży), a mówił on o realnych problemach młodzieży XXI wieku, której czas wolny, często obfituje w gry komputerowe, Internet, telewizje i muzykę rozrywkową. Te z pozoru „normalne” i  „nie szkodliwe” rozrywki, prowadzą do zaburzeń i nałogów. Badania naukowe i bardzo rzetelne podejście do tematu odsłoniło przed nami brutalną prawdę na temat tego, jak powinien, a jak nie powinien spędzać wolnego czasu chrześcijanin

Pan obficie nam błogosławił i to Jemu należy się Chwała za to, że mógł nas użyć podczas zjazdu. Jesteśmy Mu wdzięczni za kolejny rok i kolejną możliwość pracy w Jego Dziele Pragniemy również złożyć serdeczne wyrazy wdzięczności Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz Adwentystycznemu Stowarzyszeniu Inicjatyw (ASI Polska) – za wsparcie finansowe, dzięki któremu projekt Misyjnego Zjazdu Młodzieżowego mógł być zrealizowany. Dziękujemy również Wam Drodzy uczestnicy, że chcieliście ten czas poświęcić pracy dla Jezusa. Dziękujemy, że byliście w ten weekend z nami.

Autor: Joanna Krupa