Aktualności

Aktualności

NOWOROCZNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY W PSZCZYNIE

W dniach od 30 grudnia do 1 stycznia mieliśmy jako młodzież okazję spotkać się w Pszczynie, by wspólnie powitać nowy rok. Spotkanie to zamykało zeszłoroczny cykl spotkań Całorocznego Forum Młodzieży. Jego tematem było pytanie „Nawrócenie i co dalej?”. 
Wspólnie z głównym mówcą zjazdu – pastorem Jarosławem Dzięgielewskim, rozważaliśmy kwestię prawdziwego nawrócenia i jego następstw. Próbowaliśmy także odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób powinno rozwijać się duchowe życie chrześcijanina, kiedy przyjął już chrzest i postanowił oddać życie Jezusowi.
Spotkanie rozpoczęło się w piątkowy wieczór wspólnym nabożeństwem. Było to naprawdę wspaniały duchowy czas pełen pieśni i biblijnych rozważań.
Główna część zjazdu odbyła się w sobotę i przeplatała się z wydarzeniami miejscowego zboru. Podczas popołudniowej części spotkania odbyły się warsztaty, na których mogliśmy z pomocą przygotowanych uprzednio (przez Sandrę Olech) pytań i tekstów Pisma Świętego przedyskutować tytułowy temat.
Kolejnym punktem był konkurs biblijny w którym, każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę Biblijną – co jak się okazało było dużym, aczkowiek radosnym wyzwaniem.
Wieczorne nabożeństwo było prawdziwą ucztą dla duszy i ciała. W programie było przedstawienie przygotowane przez dzieci, kazanie gościa i wiele pieśni. Najbardziej oczekiwanym punktem programu było rozdanie noworocznych prezentów. Każdy z gości przywiózł drobny upominek, który trafiał do wspólnej puli, by na koniec spotkania wylosować prezent dla siebie. Nikt nie odszedł nieobdarowany. Po nabożeństwie odbył się wspólny poczęstunek.
W oczekiwaniu na nowy rok, wzięliśmy udział w wielu fantastycznych zabawach przygotowanych przez Sarę, Olę, Szymka i Patrycję. Później mieliśmy okazję oglądać fantastyczny pokaz noworocznych fajerwerków.
Zjazd zakończył się wspólnym śniadaniem i porannym nabożeństwem w miłej i kameralnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego zjazdu oraz wszystkim przybyłym.
Krystian Parma – koordynator młodzieży w okręgu katowickim.