Aktualności

Aktualności

NOWOROCZNE SPOTKANIE W TARNOWIE

8 stycznia tarnowski zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego we współpracy z międzynarodową organizacją Samaritan’s Purse oraz wolontariuszami Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej  zorganizował spotkanie dla dzieci. W jego trakcie do najmłodszych trafiły prezenty przygotowane przez darczyńców m.in. z Niemiec, odbyły się także zabawy dla małych uczestników i program artystyczny.
Celem akcji „Gwiazdkowa Niespodzianka” jest sprawienie dzieciom radości i podzielenie się z nimi Bożą miłością w okresie okołonoworocznym. W ramach naszego spotkania odbyło się krótkie przedstawienie przygotowane i wykonane przez członków zboru w Tarnowie. Jego fabuła opowiadała o trzech drzewach, które marzyły o swojej przyszłości. Oliwka pragnęła być piękną szkatułką, w której przechowywane będą cenne klejnoty. Dąb marzył aby zostać wielkim statkiem, który będzie przewoził królów i królowe, a sosna – by stać się wysokim, strzelistym drzewem, które będzie najwyższe ze wszystkich. Chciała być podziwiana i zapamiętana na zawsze. Ich marzenia spełniły się, ale w zupełnie nieoczekiwany przez nie sposób: z oliwki zrobiono żłóbek, w którym po narodzeniu położono Pana Jezusa, najdroższy klejnot świata. Drzewo dębu posłużyło do stworzenia małej łodzi rybackiej, w której płynął Król Królów, zaś z sosny zrobiono krzyż, który znalazł się najbliżej Boga i nieba – bo umarł na nim Zbawiciel świata.
Po przedstawieniu i programie z atrakcjami dla dzieci prowadzonym przez siostry Renatę i Ewę miał miejsce wyczekiwany moment wręczenia paczek z prezentami. Każde dziecko otrzymało imienną paczkę, z zawartością stosowną do jego wieku. W środku były m.in. drobne zabawki, odzież, artykuły papiernicze. Radości maluchów nie było końca!
W ramach „Gwiazdkowej Niespodzianki” zaproszono dzieci także do udziału w kursie „Najwspanialsza podróż”, który uczy o przebiegu życia Pana Jezusa.
Po programie wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek w serdecznej atmosferze.
Jesteśmy wdzięczni Bogu za te cudownie spędzone chwile. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za to, że zechcieli wspólnie z nami spędzić noworoczny czas.
Uczestnik


Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *