Piknik rodzinny w Brennej

W dniu 28 maja w godzinach popołudniowych, zarówno mieszkańcy Brennej jak i turyści mogli uczestniczyć w Pikniku rodzinnym „Na zdrowie”. Odbywał się on w Amfiteatrze w Parku Turystyki. Piknik ten został zorganizowany przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Skoczowie.

Organizatorzy przygotowali ciekawy program zarówno dla dzieci – Ciuchcia zdrowia, jak i dla dorosłych – wystawa EXPO Zdrowie. Wystawa taka to była okazja do: wykonania podstawowych badań (ciśnienie, poziom cukru, BMI, spirometria, test harwardzki), zweryfikowania nawyków żywieniowych, zapoznania się z właściwościami leczniczymi wody, skorzystania z masażu i porady lekarza. Każdy uczestnik wystawy mógł skosztować smacznych potraw wegetariańskich oraz zasięgnąć informacji jak je przygotować. Podczas prelekcji EXPO zdrowie Dr Jack Matter przypomniał jaką wartość ma rodzina, i jak o nią dbać, pielęgnując w niej prawdziwą miłość. Dostępne było również stoisko z bezpłatną literaturą prozdrowotną.

Ciuchcia zdrowia to ciekawy program dla dzieci, który przez zabawę edukuje w zakresie zdrowego stylu życia. Każde dziecko przy rejestracji otrzymywało „paszport”, w którym na kolejnych stacjach otrzymywało pieczątki, a po ukończeniu wszystkich stacji otrzymało certyfikat „Krzepkiego Malucha”. 

W wystawie EXPO Zdrowie uczestniczyło 230 osób, w degustacji ponad 400 osób, natomiast z Ciuchci zdrowia skorzystało 93 dzieci.

Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta „Adwent” z Wisły oraz Mario Jarib Diaz Ochoa. Oba te koncerty prezentowały muzykę chrześcijańską i zostały wielokrotnie nagradzane brawami. Była to doskonała okazja na spędzenie miło i zdrowo czasu z całą rodziną.

Dziękujemy uczestnikom za udział, organizatorom za duże zaangażowanie, a przede wszystkim Bogu za prowadzenie nas podczas organizacji i trwania tego pikniku.

Oby więcej takich wydarzeń!

źródło: www.skoczow.maranatha.pl