Aktualności

Aktualności

„TAJEMNICE ŚMIERCI I ŻYCIA” W JASTRZĘBIU-ZDROJU

W dniach 7-10 listopada zbór Jastrzębie-Zdrój zorganizował wykłady biblijne pod tytułem „Tajemnice śmierci i życia” w  tamtejszej Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Było to niezwykłe doświadczenie i naszą radością jest podzielić się z Wami tym jak poprowadził nas Pan.
„Licho nie śpi”
Przygotowanie wykładów zawsze stanowi pewne wyzwanie. Z jednej strony doświadczyliśmy Bożego prowadzenia, a z drugiej nie zabrakło nam problemów. Pan tak nas poprowadził, że otrzymaliśmy fundusze w ramach projektu wysłanego do Diecezji Południowej, ponadto, w czasie terminu, na który zaplanowaliśmy wykłady nie było żadnych ważniejszych wydarzeń w Bibliotece. Dzięki temu mogliśmy wynająć salę na cztery następujące kolejno dni. Bóg prowadził także prelegenta, któremu gdy napisał wszystkie wykłady pojawiła się myśl, aby poprowadzić ich całość w kontekście Bożego charakteru. To sprawiło, że postanowił przearanżować wszystkie wykłady, jednak było to bardzo potrzebne, ponieważ jak później się okazało to zagadnienie stanowiło jeden z większych problemów słuchaczy.
Nie zabrakło też wyzwań. Jednym z nich był błąd, który wdarł się na ulotki. Z tego powodu musieliśmy poprawiać korektorem wszystkie 5 tysięcy wydrukowanych ulotek. Jednak, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wykorzystaliśmy ten czas wspólnej pracy na rozmowy co pzysporzyło nam dużo radości.
„Trudne miłego początki”
Kiedy nadszedł dzień pierwszego wykładu byliśmy w wielkiej niepewności. Od dłuższego czasu modliliśmy się o to, by słuchacze przyszli, ale to zawsze jest pewna niewiadoma. Jednak, już na pół godziny przed rozpoczęciem wykładów sala była w połowie pełna. Wtedy wiedzieliśmy już, że będzie wysoka frekwencja.
Pierwszy wykład dotyczył zagadnienia śmierci oraz tego jak definiuje i opisuje to zjawisko Pismo Święte. Słuchacze byli bardzo uważnie wsłuchani w wykład prowadzony w prowokujący do myślenia sposób przez naszego pastora Mateusza Krzesińskiego. Jednak, w pewnym momencie jeden pan z widowni nie wytrzymał i zaczął przedstawiać swoje poglądy. Zaraz, inne osoby wypełnione emocjami po słuchaniu prawd Pisma Świętego na temat tak bliski każdemu z nich, zaczęli zadawać pytania oraz dzielić się swoimi wątpliwościami. Zapanował duży gwar. Prowadzący spotkanie, nasz starszy zboru, Józef Kuźma poprosił o ciszę i wyjaśnił, że czas na pytania i odpowiedzi przewidzieliśmy na koniec dwóch ostatnich spotkań. Prelegent jeszcze raz przypomniał, że jest to dopiero pierwszy z czterech wykładów i nie można wszystkiego zawrzeć podczas pierwszego spotkania, a następnie odniósł się do najważniejszych kwestii podniesionych w trakcie żywej dyskusji. Grono prawie 50 osób po zakończeniu pierwszego spotkania wychodziło z zainteresowaniem wymalowanym na twarzach. Niektórzy głośno dziękowali za spotkanie, a jeszcze inni podchodzili do pastora by podzielić się swoimi myślami i wyrazić wdzięczność za wykład.
Kolejne spotkania
Następnego dnia przybyło trochę mniej ludzi. Jednak, po wszystkich obecnych widać było determinację do poznawania Pisma Świętego i oczekiwanie na udzielenie odpowiedzi na niektóre z wczoraj postawionych pytań. Wykład odpowiadał na pytanie: „Dlaczego Jezus musiał umrzeć?” oraz ukazywał, że Nowy Testament tak samo ukazuje kwestie śmierci jak Stary. To spotkanie było przyczynkiem aby przedstawić Ewangelię mówiącą o tym, kim jest Jezus oraz co zrobił dla każdego grzesznika. Następne spotkania ukazały wizję powtórnego przyjścia Jezusa, zmartwychwstania i życia wiecznego w Królestwie Bożym oraz przestrzegały przed kontaktami z duchami oraz innymi formami spirytyzmu. Wykładowca podzielił się własnymi doświadczeniami, gdy to w młodości zafascynował go temat magii i parapsychologii, które doprowadziły do demonicznej aktywności w jego życiu. Jednak, znów został ukazany Jezus jako nasz Zbawiciel i Bezpieczna Przystań dla każdego potrzebującego. Wszystkie przybyłe osoby były bardzo wdzięczne za zorganizowanie wykładów. Na koniec ostatniego spotkania wyraziły chęć wzięcia udziału w następnych spotkaniach, a niektóre osoby poprosiły o indywidualne spotkania. Nasz pastor spotyka się z nimi i teraz poznają prawdy Pisma Świętego.
Soli Deo Gloria
Jesteśmy bardzo wdzięczni Bogu za jego prowadzenie w organizacji tych wykładów. Nasze serca napełnione są radością z powodu obecnych osób oraz możliwości głoszenia im Ewangelii. Chwała Bogu!
Korespondent Zborowy


Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *