Turniej siatkówki

10 września 2017 po raz kolejny zborowa drużyna siatkarzy ze Skoczowa zorganizowała sportowo – integracyjny turniej siatkówki w Jasienicy. Było to już dziesiąte takie wydarzenie zorganizowane dla drużyn polskich, także naszych przyjaciół  ze Skoczowa i Ustronia oraz Czech i Słowacji  (którzy byli połową uczestników).  Wzięli w nim udział zarówno dziewczyny i chłopaki, nie zabrakło  też krzepkich seniorów. Średnia wieku zaprzyjaźnionej drużyny „Teraz.My” z Ustronia to ponad 60 lat. Cóż za zacięcie! 

Turniej rozpoczęliśmy dobrym słowem i modlitwą pastora Vasyla Bostana, które miały pozytywnie nastawić  do gry wszystkich uczestników. Pastor  życzył nam aby panowała wśród nas dobra chrześcijańska atmosfera i wydaje się, że dzięki Bogu udało się to osiągnąć. W przerwie między rozgrywkami  można było zasmakować gulaszu wegetariańskiego z chlebkiem , z cieszyńskiej Vege chatki,  różnych ciast, owoców i herbatki. Nie brakowało także kibiców.  Dziękujemy Panu Bogu za Jego opiekę, a naszym siostrom za ciasta na wspólny stół oraz  innym ludziom dobrej woli za ich wsparcie.

Wszystkim uczestnikom i kibicom bardzo dziękujemy za udział i stworzenie pozytywnej atmosfery.  Zachęcamy do tworzenia zespołów, aktywności fizycznej i udziału w kolejnych spotkaniach sportowych. Warto zaznaczyć,  że nasi bracia z Czech zaprosili po raz kolejny nasz skoczowski zespół i zespół S.D.S naszych przyjaciół ze Skoczowa, na podobne spotkanie sportowe do siebie. Więcej informacji na stronce https://sportiewangelia.wordpress.com/. 

Więcej zdjęć …

Współorganizator