Vege Stacja – wesprzyj projekt

Często słyszymy, że „nasze odżywianie powinno być naszym lecznictwem, a nasze lecznictwo – naszym odżywianiem”  lub że „nawyki żywieniowe są jak liny. Codziennie dokładamy do nich nitkę i wkrótce nie sposób ich przerwać”.

Innymi słowy, „Cud życia duchowego pozostaje zamkniętą księgą dla tych, którzy nieustannie lekceważą prawa odżywiania. Siła i głębia wewnętrznego doświadczenia zależy w niewyobrażalnym zakresie od sposobu odżywiania”.

Powyższe słowa, jak doskonale wiecie to maleńka kropla w ogromnym oceanie prawd, które otrzymaliśmy w depozyt od samego Boga. Prawd, które przez wieki były nieznane, zapomniane lub jak dziś często się dzieje po prostu lekceważone.
Jako adwentyści mamy ogromną świadomość  tego jaki wpływ na duchowe życie ma właściwe odżywianie, czy ujmując to szerzej, zdrowy styl życia. Dlatego też nie dziwi nas fakt, że to właśnie adwentyści osiągnęli najwyższą średnią wieku wśród wszystkich grup społecznych na całym świecie. Oczywiście są to tylko liczby, ale to właśnie dzięki zaufaniu do Boga i zasadom zdrowia, jakie głosi Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, możemy z podniesionym czołem iść do ludzi i dzielić się tym co najcenniejsze, tj. ewangelią.

Nasuwa się jednak pytanie: czy nieoceniona prawda, którą Bóg włożył w nasze serca, umysły i ręce jest w wystarczający sposób eksploatowana, wykorzystywana?

Jako grupka młodzieży z Opola długo się nad tym zastanawialiśmy, ponieważ od dłuższego czasu poszukiwaliśmy rozwiązania, które umożliwiłoby nam pogodzenie pracy zawodowej z pracą dla Boga.

Po wielu modlitwach i rozmowach urodził się w naszych głowach niezwykły pomysł stworzenia wyjątkowego miejsca, gdzie ludzie każdego dnia będą mieć możliwość zapoznać się z zasadami zdrowia, a przede wszystkim poznać naszego Boga.
Tym miejscem jest VegeStacja, bar wegetariański, który chcemy otworzyć na dworcu w Opolu.
Realizując to przedsięwzięcie, chcielibyśmy zarażać tym pomysłem inne młode osoby, które chciałyby tak jak my połączyć przyjemne z pożytecznym, mając ogromną możliwość głoszenia prawd biblijnych.
Miejsce pracy, gdzie szanuje się Sabat, dając tym ogromne światło każdej pojawiającej się w pobliżu osobie. Miejsce, gdzie będą organizowane różnego typu spotkania otwarte, gdzie będzie można poczytać Biblię i wiele innych doskonale znanych wam książek, a to tylko niewielki ułamek możliwości jakie daje otwarcie VegeStacji.

Dlatego też pragniemy was zachęcić do wzięcia udziału w zbiórce crowdfundingowej, gdzie zostaną zebrane niezbędne środki do realizacji powyższego celu.
Więcej o projekcie na stronie: wspieram.to/projekt/6524/vegestacja-opole

Jeżeli uważacie, że powinny powstawać w Polsce tego typu przedsięwzięcia, już dziś serdecznie Was zapraszamy!!!

W przypadku pytań dzwońcie i piszcie:
Tel. 695436201
Mail: vegestacja@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/Opole.VegeStacja