VI Międzynarodowy Turniej Siatkówki Młodzieży Adwentystycznej

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, a nawet całych rodzin, po raz kolejny 13 października 2013 roku odbył się w Jasienicy Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Siatkówki Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Po rozlosowaniu przez kapitanów drużyn grup i kolejności rozgrywek, przygotowaniu boisk oraz rozgrzewce, rozpoczęliśmy spotkanie. Tradycyjnie rozpoczęliśmy je modlitwą, tym razem z pastorem Wasylem Bostanem.

Zaprosiliśmy wszystkich na cykl wykładów Samuela Bragi, który niebawem się rozpocznie (czytaj : http://www.skoczow.maranatha.pl/). Następnie przywitaliśmy oklaskami przybyłe na turniej drużyny z Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Karviny, Koprivnice, Krakowa, Skoczowa, Tarnowa, Vojkovic, Wisły i Wrocławia. Po raz pierwszy zawitała na nasze granie drużyna z Wrocławia i poczynała sobie całkiem ambitnie. Bardzo się z tego cieszymy i zapraszamy ponownie.

Rozgrywki przebiegły w pozytywnej atmosferze, przy dopingu małych i dużych kibiców. W każdej drużynie grała co najmniej jedna dziewczyna, jak też w naszych drużynach grały osoby zaprzyjaźnione spoza kościoła. Zagraliśmy w dwóch grupach na trzech boiskach. W przerwach od gry każdy mógł skorzystać z przygotowanej darmowej literatury chrześcijańskiej zdrowotnej i religijnej oraz pograć w ping-ponga i piłkarzyki. Dla spragnionych i głodnych uczestników przygotowaliśmy poczęstunek: jabłka, banany, herbatę, różne ciasta, w tym pyszne kołacze wiślańskie oraz pyszny gulasz wegetariański ze skoczowskiej VEGEHUT.

Po podsumowaniu wyników rozdano pamiątkowe dyplomy. Wszystkie zespoły załapały się do pierwszej dziesiątki. A kapitan zwycięskiej drużyny z Karviny otrzymała pamiątkowy puchar. Dzięki naszemu Ojcu w niebie nikt nie doznał poważniejszego urazu i kolejne sportowo-integracyjne spotkanie młodzieży/rodzin należy zaliczyć do udanych.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim osobom które przyczyniły się do powodzenia tego przedsięwzięcia oraz kibicom którzy znaleźli choć chwilę aby być z naszą młodzieżą…

Autor: organizator