Wydarzenia

Wyjatkowa zbiorka Harcerska

W dniu 17 grudnia w zborze krakowskim odbyła się szczególna zbiórka Krakowskiej Drużyny Związku Harcerstwa Adwentystycznego „Smoki”. Była ona wyjątkowa aż z dwóch powodów.

Pierwszym były przemiłe odwiedziny drużyny ZHA z Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego wraz z drużynową Sandrą Początek (która jest również komendantem Chorągwi Południowej). Drużyna GOP brała udział w zbiórce i wszystkich zaplanowanych zajęciach, bawiąc się wspólnie i integrując się radośnie z drużyną krakowską. Odwiedziny te były okazją do zacieśnienia więzi pomiędzy drużynami w chorągwi i fantastyczną okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy kadrą.
Szczególne były również zajęcia, które miała przyjemność poprowadzić Archeolożka Zosia – zawodowy archeolog, który przyjechał z Warszawy, aby opowiedzieć harcerzom o swojej pracy i narzędziach, pokazać kilka replik eksponatów, a nawet przeprowadzić warsztaty archeologiczne! Każde z dzieci (nawet tych dużych!) miało okazję poczuć się przez chwilę jak prawdziwy archeolog. Zbiórka ta była wstępem do sprawności archeologia biblijna, którą „Smoki” mają zamiar w przyszłości dalej zdobywać.
Związek Harcerstwa Adwentystycznego to jednostka organizacyjna Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej, powołana do pracy wychowawczej z dziećmi i młodzieżą metodą harcerską. W wielu zborach w Polsce aktywnie działają drużyny, które umożliwiają dzieciom wszechstronny rozwój – w tym rozwój zainteresowań, zdobywanie tężyzny fizycznej, oraz nabywanie wiedzy o świecie. Drużynowi dbają o to, żeby dzieci podążały Prawdziwą Drogą, niosąc pomoc bliźnim i zbliżając się do Boga.
Drużyna ZHA „Smoki” serdecznie zaprasza zarówno na swoje zbiórki, jak i do zaangażowania się w harcerstwo adwentystyczne w swojej okolicy, ponieważ jest to niesamowita przygoda dająca wiele radości i spełnienia.

Dziękujemy Bogu za to, że mamy w naszym kościele tak różnorodne formy służenia Bogu i zbliżania się do Niego i każdy może wybrać coś dla siebie. Mamy nadzieję, że Związek Harcerstwa Adwentystycznego będzie dalej prężnie się rozwijał i pomagał młodym ludziom w odnalezieniu ich ścieżek i dróg życiowych.

Malwina Skorupska,
Przyboczna Krakowskiej Drużyny ZHA „Smoki”