Wykłady „Życie ma sens” w Jastrzębiu-Zdroju

W dniach 25-27 kwietnia zbór w Jastrzębiu-Zdroju zorganizował wykłady biblijne pod tytułem „Życie ma sens”. Odbyły się one w ramach ogólnopolskiej inicjatywy pod tym samym tytułem. Ponownie miejscem wykładów była Miejska Biblioteka Publiczna. Osoby przybyłe na to spotkanie mogły zastanowić się nad najważniejszym pytaniem jakie człowiek może sobie zadać: „Czy moje życie ma sens?”. Temat został podzielony na trzy spotkania, które odpowiadały na następujące pytania: „czy życie ma jakiś sens?”, „czy jutro ma wpływ na dziś?” oraz „czym się kierować w życiu?”.

Tego typu tematyka przyciągnęła różnorakich ludzi. Niektórzy nie byli chętni na poznawanie chrześcijańskich odpowiedzi na pytanie o sens życia, ale zdecydowana większość, posiadająca chrześcijański światopogląd była zaciekawiona tym, co na ten temat ma do przekazania Biblia. Duchowa tematyka stworzyła klimat do zadawania również bardziej osobistych pytań. Niektórzy uczestnicy przyszli, bo właśnie przeżywali w swoim życiu ciężkie doświadczenia i szukali pomocy u Boga. Jedna z uczestniczek podeszła do prelegenta przed jednym z wykładów i zaczęła pytać się o to jak poradzić sobie i jak trzymać się Boga, gdy się ma wrażenie, że „ziemia usuwa się spod nóg”?

Osoby, które zdecydowały się skorzystać z przygotowanego programu (których liczba wyniosła 18 osób), miały po każdym wykładzie możliwość zadawania pytań oraz wymiany swoich myśli z innymi. Jednak, przede wszystkim zadawali pytania prelegentowi, którym był miejscowy pastor – Mateusz Krzesiński.

Mówca nie tylko pocieszał i wskazywał na troskę jaką Bóg nas obdarza, lecz również uzmysłowił słuchaczom, że częścią sensu naszego życia są zadania jakie On stawia przed nami. Choćby jednym z nich jest opowiadanie dobrej nowiny o Jezusie. Uczestnicy mieli okazję usłyszeć poruszającą historię o tym, jak mała dziewczynka przyczyniła się do przyjęcia Jezusa jako swego Zbawiciela przez grupę groźnych przestępców.

Jednakże nie jest to jedyna misja ludzkości. Człowiekowi została również powierzona opieka nad całą Ziemią, więc ma za zadanie dbać o nią i wszystkich jej mieszkańców. Te właśnie zadania nadają sens naszemu życiu i polegają głównie na obdarzaniu miłością całego stworzenia. Tymi myślami uczestnicy byli wezwani do przyjmowania miłości Bożej do serc i pozwolenia jej przenikać do naszych myśli i czynów.

 

Bardzo dziękujemy Bogu za możliwość głoszenia o Jego dobroci, miłości oraz sensie naszego życia. To dzięki Niemu mamy piękne poselstwo do przekazania osobom, które zadają sobie pytania egzystencjalne. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom – bez was to by nie miało sensu – jak również prelegentowi, który prowadził nas podczas wykładów przez tą trudną, ale jakże ważną tematykę.

Chwała Bogu!

Korespondent Zborowy