Zakończenie konkursu z książki "Działalność Apostołów’

Nasza podróż z książką „Działalność Apostołów” autorstwa E.G.White dobiegła końca – podsumowała A. Rakowska, starszy zboru w Krakowie zakonczyła w sobotę 16.04.2011r trwający do listopada 2010r konkurs.

Kiedy poproszono wszystkich uczestników, na podium zboru w Krakowie stanęło 14 osób. Na pamiątkę tej wspólnej podróży każdy z uczestników otrzymał notatnik z mapą podróży misyjnych Ap. Pawła oraz zdjęciami wszystkich zmagających się wspólnie w tym temacie.

To była bardzo fajna przygoda – powiedział A.Mielczarek – nie tylko dla uczestników ale również dla tych, którzy przygotowywali pytania – kontynuował. Dodał, że bardzo go mobilizuje i chętnie nad czymś pracuje, kiedy widzi zaangażowanie uczestników.

Bogdan, zdobywca pierwszej nagrody – biblii oprawionej w skórę, powiedział: Jest to książka specjalnie dla kościoła ostatków i ludzi, którzy chcą brać udział w misji. Jest o tym, czym jest Kościół, jak powinien funkcjonować i rozwiązywać problemy.

Najstarsza uczestniczka konkursu wcześniej kilkakrotnie przeczytała już tę książkę i tym razem ponownie ją przeżyła
Leszek, który zajął drugie miejsce w konkursie wyznał, że studiował „Działalność Apostołów” zrozumiał, czego mu osobiście brakuje – wysokiego poziomu duchowości w zaangażowaniu i głoszeniu ewangelii.

Zofia, czytała tę książkę w młodości. Teraz patrzy na tą pozycję innymi oczami i patrzy teraz na nią jako całość.

Starszy zboru, również jeden z uczestników powiedział, że do życia potrzebna jest wiedza. Nie wymyślono innego sposobu jak czytanie, uczenie się i sprawdzanie jej. Udział w konkursie potraktował jako uzupełnienie swojej wiedzy.

Autor: Zenon Skorupski