Zjazd CFM w Opolu: Natchnieni Duchem Świętym… Jakub White

W weekend 6-8 czerwca miał miejsce drugi w tym roku zjazd z cyklu Całorocznego Forum Młodzieży pod hasłem Natchnieni Duchem Świętym.

Celem spotkania było między innymi przybliżenie jednej z postaci pionierów adwentyzmu – Jakuba White’a. Jego droga życiowa i doświadczenia w służbie dla Boga i ludzi były inspiracją do serii czterech kazań wygłoszonych przez pastora Darka Lazara. Oprócz tego mogliśmy słuchać opowieści o życiu tego zwykłego – wielkiego człowieka przygotowanych przez młodzież z krakowskich zborów.

Zjazd rozpoczęliśmy w piątek, w godzinach wieczornych uroczystym nabożeństwem na powitanie szabatu w gronie około 40 osób. Był to szczególny czas, kiedy można było usłyszeć budujące doświadczenia oraz kazanie na temat młodzieńczych lat Jakuba White’a. Następnego dnia, podczas dopołudniowego nabożeństwa, mieszcząca ponad 160 osób sala była wypełniona po brzegi. Tym bardziej wyjątkowym doświadczeniem było studium lekcji szkoły sobotniej w klasach prowadzone przez 14 młodych nauczycieli.

Ponad 50 osób pozostało na popołudniowe warsztaty ewangelizacyjne i wyszło na miasto, by dzielić się ewangelią z mieszkańcami Opola oraz gośćmi festiwalowymi. Misja była bardzo urozmaicona i każdy chętny mógł znaleźć coś dla siebie. Można było wręczać ludziom książki roku, ulotki GLOW, płyty o Annie German, kwiaty i jabłka z tekstami biblijnymi, a także śpiewać, recytować wiersze, tłumaczyć proroctwa przy pomocy „żywego” posągu z Księgi Daniela, fotografować, pomagać bezdomnym, zapraszać na koncert, rozmawiać, proponować jabłko za papierosa oraz modlić się:)

Po misji odbył się koncert charytatywny zespołu Fileo, na rzecz rodzinnego domu dziecka w Domecku, który poprowadził pastor Zenon Korosteński. Występ Fileo był Bożą alternatywą dla festiwalu opolskiego i zgromadził w naszej auli ponad 100 osób, w tym część spoza Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Po kolacji grupa ponad 60 osób zakończyła dzień sobotni nabożeństwem z doświadczeniami z misji oraz kazaniem na temat usprawiedliwienia z łaski przez wiarę, które uwieńczyło ten pełen atrakcji dzień.

Po zakończeniu programu sporą grupą udaliśmy się na spacer po mieście. Ciepła pogoda, nocne oświetlenie i radość panująca w naszych sercach sprzyjały rozmowom, które toczyły się jeszcze przez dłuższy czas po powrocie na teren zjazdu. Mimo to następnego ranka wszyscy byli na nogach już o świcie. Na porannym nabożeństwie, o godzinie 7:30 około 30 młodych (zarówno ciałem jak i duchem;)) osób chwaliło Boga pieśnią, studium Biblii i modlitwą. Warsztaty tematyczne „Duch Święty a… sport, małżeństwo, wychowanie oraz misja w dalekich krajach na przykładzie Indii” przyciągnęły ok 50 osób i prawie w takim samym składzie zakończyliśmy zjazd koło godziny 12:45. Spora część uczestników skorzystała jeszcze z oferty wycieczki do ZOO i możliwości oddania krwi.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie. Dziękujemy również pastorowi Sławomirowi Wcisło za okazane wsparcie, Zenonowi Korosteńskiemu za otoczenie nas szczególną duszpasterską opieką i ubogacenie zjazdu swoim doświadczeniem, Darkowi Lazarowi za przekazanie poselstwa od Boga, Beacie Baron, Jackowi Jaworskiemu i Stanisławowi Biliczowi za inspirujące warsztaty oraz wszystkim innym osobom, które przyczyniły się do powodzenia tego przedsięwzięcia! Życzymy wam wielu Bożych błogosławieństw. W niedługim czasie postaramy się udostępnić nagrania kazań Darka Lazara oraz niedzielnego warsztatu na temat małżeństwa Zenona Korosteńskiego. Już dziś zapraszamy na kolejne zjazdy młodzieżowe do Opola!

Autor: Marysia Trzop

Zobacz więcej zdjęć »