Aktualności

Aktualności

ZJAZD CFM W SKOCZOWIE

W ubiegły weekend (3-5 lutego) miałam okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu młodzieży w Skoczowie. Spotkanie to było pierwszym tegorocznym zjazdem w ramach Całorocznego Forum Młodzieży pod hasłem Odkryj swój potencjał.

Wśród przebogatego i różnorodnego programu znalazły się inspirujące kazania i rozważania biblijne, warsztaty, program muzyczny oraz czas integracji.

Sobotnie kazanie wygłosił pastor Marek Micyk. W swoim przesłaniu zawarł wiele cennych myśli dotyczących motywacji do działania z Bogiem i osobistego rozwoju, którego sprawcą jest Duch Święty. Wśród wielu inspirujących myśli najbardziej zapamiętałam to:
„Jeśli czujesz, że coś powinno zostać zrobione, to znaczy, że Bóg powołuje Ciebie żebyś to zrobił”.
Bóg ma moc i środki do tego by wyposażyć nas we wszystko co jest nam potrzebne do życia pełnego zwycięstw.

W sobotę popołudniu  mogliśmy posłuchać ciekawych wywiadów z chrześcijanami, którzy odpowiedzieli na głos Bożego powołania oraz wziąć udział integracyjnej zabawie, która miała na celu pomóc nam odkryć swój potencjał w zupełnie nowych dziedzinach aktywności, a wszystko po to, by odnaleźć i nagrodzić statuetką „Zdolniachę roku 2017”, którym okazał się Kamil Olszewski.

Niewątpliwie punktem kulminacyjnym tego zjazdu był niezwykle inspirujący program Tomasza Jesionka na temat Bożej wizji Sukcesu przez duże „S”. Mówca podzielił się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami Bożego prowadzenia na drodze kariery zawodowej, które otworzyły przed nim nowe możliwości służenia Panu. Ponadto, wśród wielu motywujących słów zawarł myśl mówiącą o tym, że Bóg powołuje przeciętnych by wynieść ich ponad przeciętność. To seminarium na długo zapadnie w mojej pamięci.

Sobotni wieczór moglismy spędzić w sympatycznym gronie przyjaciół na wspólnej integracji wokół gier planszowych i wspólnych rozmów.

Następnego dnia od rana pochylaliśmy się nad Bożym Słowem i zgłębialiśmy zagadnienie darów duchowych. Zaś podczas warsztatów prowadzonych przez Klaudię Owczarek, mogliśmy odkryć własne typy osobowości i poznać charakterystykę poszczególnych darów duchowych.

Każdy zjazd młodzieżowy jest tak naprawdę pokazem praktycznego zastosowania treści zawartych w temacie tegorocznych zjazdów CFM. Każdy zjazd bowiem powstaje przy zaangażowaniu wielu osób obdarzonych przez Ducha Świętego wieloma różnymi darami, a także każdy zjazd jest okazją do tego, by odkryć nowe dary jakie zostały udzielone nam i innym osobom.

Dziękuję zatem za zaangażowanie wszystkim osobom, które wkładając swój talent, zapał i czas sprawiły, że mogliśmy uczestniczyć w tym ciepłym, przyjacielskim i niezwykle inspirującym spotkaniu!

Do zobaczenia w Wiśle!

Sandra Piecha-Olech
Sekretarz Młodzieży w Diecezji Południowej