Zjazd dzieci w Pszczynie

W  sobotę 9 czerwca, w ładnie przystrojonym na tę okazje Kościele w Pszczynie, odbył się Zjazd Dzieci.

Cały program przygotowany został przez dzieci i dla dzieci. To dzieci prowadziły poszczególne części programu, czytały Pismo Święte, mówiły wiersze, modliły się, śpiewały i przedstawiały swoje przygotowane wcześniej w zborach programy. Były też konkursy, ciekawostki i oczywiście na koniec nie zabrakło radosnej niespodzianki. Na nabożeństwo przybyła również Sara z Abrahamem, którzy opowiedzieli najpiękniejszą historie swojego życia. Można ją usłyszeć i obejrzeć na stronie www.studioadees.pl/tv-kazania.html.

Szczególną atrakcją było również malowanie obrazu w kawałkach, który po złożeniu wypełnił scenę kościoła i ukazał Jezusa siedzącego i rozmawiającego z dziećmi.

Nie zabrakło także dobrego obiadu i kolacji.

Zadowolenie i radość były widoczne nie tylko na twarzach dzieci, ale także rodziców i nauczycieli dzieci, za których na koniec złożona została dziękczynna modlitwa.
Było, to bardzo dobre i potrzebne spotkanie. Serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego zorganizowania i przeprowadzenia. Nade wszystko zaś niech będą dzięki Bogu za jego opiekę, inspiracje i prowadzenie oraz za  nasze dzieci, które są szczególnym darem dla Kościoła już dzisiaj a również jego nadzieją na przyszłość.

Autor: zbór Pszczyna