Aktualności

Aktualności

Zjazd okręgowy w Skoczowie

9 MARCA ZBORY Z POWIATU CIESZYŃSKIEGO SPOTKAŁY SIĘ W NASZYM SKOCZOWSKIM ZBORZE NA WSPÓLNYM ZJEŹDZIE.

W tym roku zjazd przygotowała i poprowadziła młodzież. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że Jego Duch pobudza młodych ludzi do wykorzystywania talentów jakie im dał.

Piętnaście minut przed rozpoczęciem nabożeństwa wystąpił zespół, który zaśpiewał wraz ze zgromadzonymi 5 utworów. W części dopołudniowej szkoła sobotnia została przeprowadzona w formie panelu dyskusyjnego gdzie został poruszony temat: “Początek publicznej służby Jezusa”, na podstawie Ewangelii Mateusza. Apel misyjny i kazanie wygłosił sekretarz Diecezji południowej pastor Mariusz Sobkowiak.

Po przerwie spędzonej przy posiłku i rozmowach, o godzinie 14:00 rozpoczęliśmy część popołudniową zjazdu. Warsztaty nt. “odpowiedzialności” poprowadził pastor Jacek Matter. W trzech grupach zostały omówione niektóre wydarzenia biblijne (Józef i żona Potifara, Syn marnotrawny, Kuszenie Jezusa na pustyni) a następnie przedstawione przez grupy w formie scenki. Końcowe kazanie wygłosił przewodniczący Diecezji południowej – pastor Wasyl Bostan.

Zjazd wzbogacony był utworami muzycznymi, które wykonali: Chór z Wisły, Zespół ze Skoczowa, Marcin Kraś, Chór Ziemi Cieszyńskiej ADS, Zespół młodzieżowy Skoczów/Cieszyn, Chór z Cieszyna Ola Holeksa z tatą, Sara Wrzecionko.

Po zjeździe o godz. 17:00 wysłuchaliśmy trzeciego ( z sześciu) wykładu prowadzonego przez pastora Jacka Mattera, z serii: “Kod Biblii”. Temat: “Bez przebaczenia”.

Zdjęcia: picasaweb.google.com/ZjazdOkregowy

Źródło: skoczow.maranatha.pl/2016/04/09/zjazd-okregowy/