Zjazd zborów okręgu Katowickiego.

W pierwszym dniu października 2016 odbyło się w Jaworznie szczególne nabożeństwo. Już jakiś czas temu powstała idea, aby w okręgu katowickim zjednoczyć zbory, a jednocześnie z pomocą wielu osób wykonać pewną pracę dla miasta, gdzie odbywa się wtedy spotkanie okolicznych zborów.
Chociaż nie był to pierwszy zjazd w okręgu katowickim, to na pewno jedyny w swoim rodzaju – choćby dlatego, że jedna trzecia sióstr i braci siedzących na sali, zgłosiła się, że jest w zborze po raz pierwszy! Takim oto sposobem zgromadziło się w zborze w Jaworznie około 270 osób, zajmując miejsca niemal wszędzie, gdzie było to tylko możliwe. Mieliśmy wszyscy okazję wysłuchać wykładów pt. „Świątynia wczoraj i dziś” prowadzonych przez dr Igora Barona, dyrektora Instytutu Seminaryjnego i wykładowcę Teologii Starego Testamentu. Pomimo bardzo ograniczonego czasu, również w godzinach popołudniowych odbył się 45 minutowy wykład dotyczący rozumienia świątyni w naszym życiu oraz panel dyskusyjny, będący dopełnieniem programu. Całemu nabożeństwu towarzyszyło dużo pieśni – zespołów i solistów, a całość była przeplatana doświadczeniami misyjnymi z ostatniego czasu.
Pomimo wielu naszych obaw, nie zabrakło jedzenia, nawet smakosze mogli spróbować wielu różnych zup, a pogoda dopisała wyśmienicie! W czasie przerwy na zjeździe można było wyruszyć wraz z „grupką odważnych” do pobliskich bloków z literaturą i ewangelią Słowa.
Ze swojej strony pragniemy zapewnić jeszcze lepsze warunki następnym razem, zarówno dla tych co przyjadą późno jak i dla dzieciaków.
Dziękujemy za przybycie, a w szczególności Bogu Najwyższemu za Jego dzieło!
Do zobaczenia u was!