Aktualności

Aktualności

Zwycięski turniej piłki nożnej

W dniu piątym lutego w czeskim zborze odbył się młodzieżowy turniej piłki nożnej. Brało w nim udział dziesięć drużyn: osiem z Czech i dwie zaproszone (z Polski i Francji). Był to osiemnasty tego typu sportowy turniej integrujący młodzież adwentową.

Spotkanie rozpoczęło o godzinie piętnastej krótkim nabożeństwem, na którym przedstawiona została również zwięźle historia tego typu zawodów wspieranych przez nasz kościół. Nie obyło się bez nostalgicznych wspominek. Po zakończeniu sabatu udaliśmy się na halę sportową. Widownia zasiadła na trybunach, a zespoły przygotowywały się do współzawodnictwa rozgrzewką i zapewne cichą modlitwą.

Rozegrane mecze były pełne emocji i napięcia. Każda z drużyn dawała z siebie wszystko i pokazała znakomite zgranie zespołu. Każdy miał okazję pochwalić się tym, nad czym ciężko pracował przez ostatni czas, a było to niewątpliwie dużo pracy godnej docenienia.

Turniej wygrała drużyna z Polski. Kapitanem zwycięskiej drużyny był Wiesław Pietruszka z Czechowic-Dziedzic. Jesteśmy z was szczerze dumni i dziękujemy Bogu za wasz talent. Byliście niesamowici!

Inicjatywa integracji młodzieży przy sporcie jest godna pochwały, gdyż zachęca zarówno do zacieśniania więzi (między)zborowych jak i do dbałości o swoje ciało (które przecież jak mówi Pismo jest Świątynią Ducha).

Dziękujemy serdecznie zborowi w Czechach za zorganizowanie zawodów i ciepłe ugoszczenie naszych braci. Dziękujemy również naszej drużynie za chęci i trud jaki włożyliście w wygraną. Przede wszystkim jednak dziękujemy Bogu za to, że czuwał nad nami i miał wszystkich zawodników w opiece.


Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *