Wydarzenia

Radość dziecięcych lat.

Dnia 10 czerwiec 2018r. odbył się Dzień Dziecka pt. „Wehikuł czasu. Radość dziecięcych lat”. Wydarzenie było zorganizowane przy budynku Kościoła ADS w Pszczynie.
Minęło już sporo czasu od ostatniego dnia dziecka w Pszczynie. (Sam jeszcze pamiętam, że jako dziecko bawiłem się na takich wydarzeniach przy kaplicy w Pszczynie). Z inicjatywą reaktywowania tej imprezy była Hanna Górska i Anna Picho. Dzięki pomocy wielu osób i dofinansowania z diecezji wszystko udało się zorganizować. Na ten dzień wszystkie prognozy pogody zapowiadały deszcze. Dzięki błogosławieństwu Bożemu mogliśmy się cieszyć ciepłym i słonecznym dniem.
Mile spędziliśmy czas na wspólnych grach i zabawach, które niegdyś królowały na naszych podwórkach, takie jak skakanie w gumę, gry w klasy, gry planszowe , zręcznościowe i badminton. Dzieci miały też okazję bawić się chustą Klanzy, biegać z pięknie pomalowanymi buziami i przejechać się kładem. Były prowadzone zajęcia z papiero-plastyki i zielarstwa. Rozegraliśmy mecz piłki nożnej i strzelaliśmy z łuku w rycerskim zakątku. Dodatkowo dzieci uczyły się pierwszej pomocy, opatrywania ran i reanimacji. Wszyscy podziwialiśmy pokaz tresury psów. Prawie wszyscy wzięli udział w podchodach w parku (by zdobyć cukierki). A to wszystko wieńczyła loteria fantowa.
Dorośli też mieli co robić. Gdy już zmęczyli się bieganiem z dziećmi mogli posłuchać prelekcji „Jak leczyć dzieci ziołami”. Mowa była o leczeniu boreliozy, kaszlu i innych chorób. Mogli także dowiedzieć się jak zrobić probiotyki. Było też możliwość zaopatrzyć się w zioła, miód i pyszne truskawki (wszystko swojskie).
Dla każdego był przewidziany obiad, drożdżówki, lody i napoje.
Dzieci otrzymały również nagrody rzeczowe oraz słodycze.
Wierzę, że po tym wszystkim każdy wrócił do domu zmęczony, ale szczęśliwi. Potrzebujemy więcej takich wydarzeń, na których dzieci będą mogły poznać i integrować się z rówieśnikami z innych zborów. To niezwykle ważne dla rozwoju naszej kościelne wspólnoty. Oby takich imprez było więcej.

Arek G.