Wydarzenia

“Pomyśl, może ta książka jest dla Ciebie?”

To tytuł wspólnych działań zborów w Jaworzu i Bielsku Białej, dofinansowanych też przez diecezję południową, prowadzonych od końca lutego 2021 i kontynuowanych przez kolejne 6 miesięcy.

 

W dobie pandemii i ograniczonych możliwości organizowania programów ewangelizacyjnych w naszych kaplicach, Pan Bóg poddał nam myśl o dotarciu do mieszkańców Podbeskidzia  poprzez reklamę książki „Nadzieja na Trudne Czasy” na autobusie miejskim w Bielsku-Białej, który jeździ różnymi liniami.

 

Celem akcji jest skierowanie uwagi mieszkańców na Pana Jezusa, jedyną pewną opokę tego świata.  Wszystko po to, by swe poczucie bezpieczeństwa i nadzieję czerpali ze Słowa Bożego, a nie w zmiennych tego życia.

 

Książkę można otrzymać za darmo, dzwoniąc pod dedykowany numer telefonu lub pobrać ze strony bielskiego zboru www.bielsko.adwentysci.org. Z myślą o osobach starszych, we wnętrzu autobusu umieszczono plakaty ze zrywkami informacyjnymi, zachęcające pasażerów do interakcji.

 

Do tej chwili było kilka telefonów, natomiast nie wiemy, ile było pobrań ze strony.  Wierzymy też, że sama reklama z adresami zborów, na autobusie jeżdżącym w dużym mieście, ma pozytywne działanie wizerunkowe, wskazuje na bliskość Kościoła oraz kieruje myśli ku sprawom duchowym. Technicznie mamy dobre narzędzie, ale teraz Pan Bóg oczekuje od nas zaangażowania w modlitwę o te osoby, które zobaczyły reklamę. Inaczej mówiąc – „wszystko w naszych kolanach”. Zachęcamy do modlitewnego wsparcia tej akcji.

 

I.M.