Wydarzenia

Diecezjalny Misyjny Spływ Kajakowy

W dniach 3-4 czerwca odbył się Misyjny Spływ Kajakowy na rzece Rudzie, w którym uczestniczyło ok. 20 osób. Był to czas, w którym płynąc kajakiem podziwialiśmy przepiękne krajobrazy między innymi Cysterskiego Parku Krajobrazowego Rud Wielkich. Podczas spływu mieliśmy możliwość wyjścia z ulotkami do mieszkańców Rud Kozielskich, gdzie obozowaliśmy. Były także wspólne nabożeństwa, podczas których mogliśmy wielbić Boga, dzielić się doświadczeniami i odkrywać biblijne prawdy podczas rozważań prowadzonych przez pastora Piotra Strugalskiego. Misyjny Spływ Kajakowy to również rozmowy ze sobą nawzajem i coraz głębsze poznawanie Boga w otoczeniu przyrody. Był to wspaniały sposób na spędzenie czasu i niesamowite doświadczenie, mam więc pewność, że warto uczestniczyć w kolejnych Misyjnych Spływach Kajakowych.

“Spływ był bardzo interesujący że względu na przebieg trasy i dużą ilość przeszkód na rzece. Na pewno pojadę na następny.”

“Jest genialnie na spływach. Atmosfera jest ciepła i uprawiamy dużo sportu. Śpimy w naturze, dzięki czemu doceniamy dom.”

“Choć noc na tegorocznym spływie kajakowym była zimna, to jednak atmosfera bardzo ciepła. Obfita strawa duchowa w postaci wspólnych nabożeństw sprawiła, że uczestnikom nie brakowało energii podczas wiosłowania. Czas dzielenia się doświadczeniami przy ognisku był inspiracją, dodającą siły podczas wyjść misyjnych. Nie zabrakło różnież czasu na grę w siatkówkę i piłkę nożną jak i wspólne rozmowy. Był to świetny czas!”

Kolejny spływ kajakowy odbędzie się w Kłodnicy w dniach 28-29 czerwca 2021
Zgłoszenia można kierować do marek.kroczyk@adwent.pl